نمایش نسخه صوتی یا ویدئویی

left arrow
نویسنده:

داستان‌های کوچک آرامش و راحتی


            

معرفی کتاب

کتاب داستان های کوچک آرامش و راحتی مجموعه‌ای از داستان‌هایی است که از برنامه معروف اپرا وینفری گردآوری شده است. اپرا وینفری که خودش کودکی سختی را تجربه کرده است، در یک برنامه بسیار پرطرفدار و شناخته‌شده تلویزیونی از افرادی که لحظات سختی داشته‌اند دعوت می‌کند که بیایند و از سختی‌ها و گذرشان از آن سختی‌ها بگویند. شاید نمونه مشابه ایرانی این برنامه را بتوان ماه‌عسل دانست. این کتاب می‌تواند تسکینی باشد روانشناسانه برای تمام افرادی  که لحظات سختی را در زندگی تجربه کرده‌اند یا می‌کنند.

موضوع کتاب داستان های کوچک آرامش و راحتی

این مجموعه دل انگیز شامل مقاله‌ها و مصاحبه‌هایی است از معروف‌ترین قسمت‌های برنامه تلویزیونی اپرا وینفری. این مجموعه داستان‌هایی را شامل می‌شود درمورد تسلی‌یافتن، دانایی و ارتباط برقرار کردن. در این کتاب سعی شده تجربه‌های سخت و دشوار افراد و تلاش‌هایشان برای گذر از مشکلات مطرح شود تا بتواند نقشه راهی شود برای همه انسان‌ها؛ برای انگیزه دادن به هر کسی که از بحران گذر کرده و اکنون به دنبال آرامش است.

نقل قول هایی از کتاب

«در ابتدا اهدافم از اجرای این برنامه، تشویق و تقویت روحیه‌ی مردم و بالا بردن سطح آگاهی آن‌ها بود. ولی حالا می‌خواهم در زندگی انسان‌ها تغییر ایجاد کنم و به آن‌ها شادی و رضایت بدهم و به آن‌ها کمک کنم خودشان را جور دیگری ببینند.»

چرا این کتاب جذاب و خواندنی است؟

اپرا وینفری سعی کرده در کتاب داستان ها کوچک آرامش و راحتی تجربه‌هایی که در سال‌ها اجرای برنامه‌ تلویزیونی‌اش کسب کرده را به اشتراک بگذارد. از نظر او افراد باید نسبت به گذشته، حال و آینده خود آگاه باشند و امید خود را به آینده از دست ندهند. اگر شما هم در زندگی با لحظات طاقت‌فرسایی دست‌وپنجه نرم کرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم این کتاب را از دست ندهید.

درباره نویسنده کتاب

اپرا وینفری در خانواده‌ای فقیر در آمریکا به دنیا آمد. او تا ۶ سالگی با مادربزرگش زندگی می‌کرد. اپرا دختر باهوشی بود و در روز نخست مهدکودک به مربی خود نامه‌ای می‌نویسد و اعلام می‌کند که باید به کلاس اول برود و مهد کودک جای او نیست. نکته جالب این است که بعد از آن سال، به‌صورت جهشی به پایه‌ی سوم فرستاده می‌شود. اپرا بعد از مرگ مادر بزرگش به کمک پدر تحصیلاتش را ادامه داد. او تا قبل از چهارده سالگی بارها مورد آزار جنسی قرار گرفته بود ولی در هفده سالگی و با پشت سر گذاشتن سختی‌های بسیار گزارش‌گر رادیو نشویل شد. اپرا در دوران تحصیلش توانست موفقیت‌های چشم‌گیری کسب کند؛ به طوری که در سال اول تحصیل در حوزه نمایش دو جایزه گرفت. او با پشتکار و استعدادی که داشت در سال ۱۹۷۶ مجری خبر تلویزیون شد و در سال ۱۹۸۳ مجری یک برنامه تلویزیونی صبحگاهی شد که خیلی سریع به یکی از پرطرفدارترین برنامه‌های آمریکا تبدیل شد و بیش از ۲۵ سال به طور منظم روی آنتن رفت. اپرا وینفری را یکی از تاثیرگذارترین زنان دنیا می‌دانند و حتی برخی ارزیابی‌های بین‌المللی را بانفوذترین زن جهان نامیده‌اند.

مشخصات کتاب داستان های کوچک آرامش و راحتی

نام کتاب: O's little book of calm & comfort نویسنده: سردبیران مجله اُپرا The Oprah Magazine ژانر: داستان و رمان خارجی تعداد صفحات کتاب: ۱۸۰ صفحه  

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها