نمایش نسخه صوتی یا ویدئویی

left arrow

جز عشق راهی نیست


NotesPages 252 صفحه
              

معرفی کتاب

از گذشته نه چندان دور، روان‌درمانگرها برای حل مشکلات بیمارانشان سعی می‌کردند آنها به گذشته ببرند و سعی کنند ریشه مشکلات را در گذشته بیابند و آن را حل کنند. دکتر برایان ال. وایس که سابقه درخشانی در بردن بیمارانش به گذشته داشته، در کتاب جز عشق راهی نیست از بردن بیمارانش به آینده و در واقع از نوعی آینده‌ درمانی می‌گوید. تا به حال چندبار پیش آمده است که دلتان بخواهد به آینده سفر کنید و خودتان را ببینید که دست سرنوشت شما را به کدام سمت و سو برده است؟ کتاب صوتی جز عشق راهی نیست نوشته برایان وایس ال روشی جدید در روان‌درمانی به همراه دارد که در آن درمان‌جو به جای گذشته به آینده سفر می‌کند. آینده‌ای انعطاف‌پذیر که ما خودمان می‌سازیمش و شاید خودش نوعی آینده به حساب بیاید.

معرفی کتاب جز عشق راهی نیست

دکتر وایس در این کتاب سعی دارد با تکیه بر بعد معنوی انسان‌ها، به درمان مشکلات روحی آنها بپردازد. او معتقد است روح‌ها با هم مرتبط هستند، از یک منشا هستند و روزی به یک منبع یکتا خواهند رسید. پس لازم است ما در زمانی که روی زمین هستیم و فرصت داریم، عشق و همدلی بیاموزیم و سعی کنیم به سطوح بالاتر روحی دست پیدا کنیم. دکتر وایس در این کتاب با مطالعه موردی بیمارانی که داشته، راهکارهایی ارائه می‌دهد که چگونه محبت و همدلی را بیاموزیم و چگونه از این درس‌ها در زندگی‌مان استفاده کنیم. پیشنهاد می‌دهیم اگر به خواندن کتاب‌های روانشناسی و روش‌های نوین روان‌درمانی علاقمند هستید، این کتاب را از دست ندهید.

گزیده‌هایی از کتاب

«افراد با چشمان بسته اينجا در مقابل من می‌‌نشينند. هر چه به ذهنشان برسد، اعم از استعاره، تصورات، نمادها، تخيلات يا خاطرات واقعی، همگی می‌توانند گندم و جوی آسياب شفا باشند. اين اساس روانكاوی و اساس كاری است كه من می‌كنم، هرچند ميدان ديد كار من وسیع‌تر است و می‌تواند گذشته و آينده‌ی دور را هم ببيند.» «من كشف كرده‌ام كه اگر فرد در زندگی گذشته‌اش از گروهی از انسان‌ها، اعم از مذهبی، نژادی، مليتی، يا فرهنگی به دليل تعصب يا خشونت متنفر باشد، در زندگی بعد در قالب همان انسان‌ها به دنيا خواهد آمد. برايم عجيب نبود كه اوِلين يک افسر نازی بود. طرفداری از اسرائيل در اين زندگی، به تلافی حالت ضد يهود او در زندگی آلمانی‌اش بود.» «ابتدا روش‌های درمانی معمول در روانپزشکی را امتحان كرديم و در كودکی‌اش در همين زندگی كاوش كرديم. اما ظاهرا علت خشم و اضطرابش آنجا نبود. موافقت كرد كه او را به گذشته ببرم.»

درباره نویسنده کتاب جز عشق راهی نیست

دکتر برایان وایس در سال ۱۹۷۰ از دانشگاه ییل مدرک پزشکی خود را دریافت کرد و بعد تحصیلاتش را در حوزه پزشکی داخلی در مرکز پزشکی  دانشگاه نیویورک کامل کرد و بعد دوباره به دانشگاه ییل برگشت تا این بار دو سال دوره دستیاری در رشته روانپزشکی را بگذراند. از معروف‌ترین کتاب‌های دکتر وایس می‌توان به استادان بسیار، زندگی های بسیار، تنها عشق حقیقت دارد، معجزه وجود دارد و خود درمانی از طریق بازگشت درمانی اشاره کرد.

مشخصات کتاب صوتی جز عشق راهی نیست

عنوان اصلی کتاب:  Same soul, many bodies: discover the healing power of future lives through progression therapy نویسنده: برایان وایس ال. Bryan Weiss Leslie مترجم: زهره زاهدی ژانر: دین و عرفان تعداد صفحات کتاب: ۲۵۲ صفحه

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها