نمایش نسخه الكترونيك

left arrow
نویسنده:

جرئت بسیار


NotesPages 280 صفحه
              

معرفی کتاب

کتاب جرئت بسیار اثر برنه براون، شهامت و شجاعت روبه‌رو شدن با واقعیت‌های زندگی را به شما می‌آموزد. جرئت بسیار با ترجمه‌ی روان و ساده‌ی مریم تقدیسی، حس شجاعت را به خواننده القا می‌کند. و راهکارهایی برای داشتن جرئت کافی ارائه می‌دهد. درادامه به توضیحات بیشتری در مورد کتاب خواهیم پرداخت.

معرفی کتاب جرئت بسیار اثر برنه براون

گاهی موقعیت‌هایی در زندگی پیش می‌آید که شجاعت و شهامت ما را محک می‌زنند. در این مواقع چه می‌کنید؟ آیا شهامت به خرج می‌دهید و وارد میدان می‌شوید یا تصمیم می‌گیرید زندگی آرام و بدون تلاطمی داشته باشید. براون در کتاب خود جرئت و شهامت را می‌آموزد. نوشته‎های او، در تمام مراحل زندگی به شما کمک می‌کند پُر دل و جرئت باشید و در همه‌ی صحنه‌های زندگی شجاعت کافی به خرج دهید.

گزیده‌ای از کتاب

«یکی از فیلم‌های دلخواه من در بلاگم مجموعه‌ی مصاحبه‌های الهام‌بخش است. این مجموعه برای من خاص است، چون فقط با افرادی که واقعا الهام‌بخش به نظر می‌رسند مصاحبه می‌کنم افرادی که روش زندگی‌شان به من الهام می‌بخشد تا در کارم کمی خلاق‌تر و کمی شجاع‌تر باشم. همیشه سؤالاتی یکسان را از مصاحبه‌شونده‌ها پرسیده‌ام، و بعد از آغاز تحقیقاتم درباره‌ی موضوع «زندگی کردن با تمام وجود » سؤالاتی هم درباره‌ی آسیب‌پذیری و کمال‌گرایی به آن اضافه کرده‌ام. در جایگاه کسی که به تازگی درحال رهایی از ذهنیتی کما ل‌گرایانه و روی آوردن به ذهنیت «کافی بودن » است، همیشه ابتدا به سراغ پاسخ‌هایی که به سوال اول داده شده می‌روم: آیا با کما ل‌گرایی مشکل دارید؟ اگر این‌طور است، یکی از راهکارهای خود را برای مقابله با آن نام ببرید؟ این سوال را مطرح می‌کنم، چون در همه‌ی یافته‌هایم هرگز نشنیده‌ام کسی شادی، موفقیت یا زندگی کردن با تمام وجود را به کامل بودن نسبت داده باشد. درواقع، چیزی که بارها و بارها در طی سالها شنیده‌ام پیامی آشکار بوده است: «ارزشمندترین و مهم‌ترین دستاوردهای من در زندگی زمانی به وقوع پیوسته‌اند که شهامت به خرج داده‌ام تا آسیب‌پذیر باشم، کاستی‌هایم را بپذیرم و با خودم مهربان باشم.» کما ل‌گرایی راه تحقق موهبت‌های زندگی و رسیدن به هدف نیست، بلکه مسیری انحرافی و پرخطر است. در ادامه، برخی از پاسخ‌های دلخواهم در این زمینه را با شما در میان خواهم گذاشت. ولی ابتدا می‌خواهم با توجه به یافته‌هایم درباره‌ی مفهوم کما ل‌گرایی با شما صحبت کنم. آموخته‌های من در جملات زیر خلاصه می شوند: کما ل‌گرایی هم مانند آسیب‌پذیری تصورات باطل و غلط بسیاری را با خود به همراه دارد.»

در مورد نویسنده کتاب

بیشتر آثار برنه براون در زمینه‌ی شجاعت، آسیب‌پذیری، شرم وهمدلی است. برنه بیشتر مطالعات خود را در حیطه‌ی آسیب‌پذیری انجام داده است. پنج کتاب برنه جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز است. این پنج کتاب عبارت‌اند از: زندگی با تمام وجود، جرئت بسیار، با اقتدار برخاستن، شجاعت در برهوت و شهامت رهبری.

چرا باید این کتاب را بخوانیم؟

کتاب جرئت بسیار پر از راهکارها و نکاتی است که به شما توانایی شجاعت و جرئت می‌دهد. اگر فردی خجالتی یا محتاط هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم در خواندن کتاب جرئت بسیار اثر برنه براون تعلل نکنید. این کتاب شما را از یک فرد خجالتی و محتاط به یک شخص پر دل و جرئت و ریسک‌پذیر تبدیل می‌کند.

مشخصات کتاب جرئت بسیار اثر برنه براون

نام لاتین کتاب: How The Courage To Be Vulnerable نویسنده: برنه براون (Brene C Brown) مترجم: مریم تقدیسی تعداد صفحات: 280 ژانر: خودیاری و موفقیت

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها