نمایش نسخه صوتی یا ویدئویی

left arrow
نویسنده:

توانایی دوست داشتن و دوست داشته شدن


            

معرفی کتاب

کتاب توانایی دوست داشتن و دوست داشته شدن، نوشته‌ی رابرت هولدن است. هولدن، قدرت عشق و دوست داشتن را در زندگی مطرح می‌کند. این کتاب با ترجمه‌ی روان علی هداوند، راهکارهای‌ دوست داشتن و دوست داشته شدن را به شما نشان خواهد داد.

معرفی کتاب

آیا عشق می‌تواند از بروز جنگ جلوگیری کند؟ آیا عشق می‌تواند به درگیری‌های نژادی پایان بخشد؟ آیا عشق می‌تواند نقطه‌ی پایانی برای گرسنگی و فقر جهانی باشد؟ آیا عشق می‎تواند انزجاری کهنه را درمان کند؟ این کتاب به تمام این سوالات پاسخ خواهد داد. قدرت عشق به‌قدری زیاد است که می‌تواند صلحی پایدار در جهان ایجاد کند. توانایی دوست داشتن خود به شما این امکان را می‌دهد که دیگران را هم دوست داشته باشید و به آنها عشق بورزید. همین امر باعث می‌شود نسبت به هم‌نوع خود احساس عشق و علاقه کنید و دست به کاری نزنید که آنها را از خود برنجانید. وقتی می‌گذارید عشق شما را عوض کند، دنیا هم عوض می‌شود. باید هم این‌طور باشد، چون شما از دنیا جدا نیستید. خودپرستی و توهم جدایی که در شما وجود دارد نقش ناچیزی در جهان برای شما قائل است، اما از نظر عشق و یگانگی، همه جا مرکز جهان است و جهان در شماست، از این رو نقش بزرگی در جهان دارید.

گزیده‌ای از کتاب

«هر روز به انتخاب عشق می‌اندیشید. این کار تمرین معنوی زندگی شما می‌شود. انتخاب عشق یعنی تشخیص داده‌اید که زندگی جز عشق نیست و حتی زمانی‌که فکر می‌کنید عشقی در کار نیست، عشق حقیقتا وجود دارد. عشق همواره مطرح است و هیچ روزی در زندگی شما نیست که لحظه لحظه‌ی آن جدایی از عشق باشد. انتخاب عشق یعنی پذیرش عشق در هر شرایطی. یعنی اینکه بدانیم عشق والاترین هدف در هر رابطه‌ای است. یعنی کاری کنید که هر اقدام و بازی و تفریح شما هم بیان عشق باشد. انتخاب عشق یعنی تمامی گفتارهای شما، مخصوصا بیانات سخت شما، رنگ و بوی عشق به خود بگیرد. عشق یعنی حرف زدن از چیزهایی که اهمیت زیادی دارند. به عشق اطمینان کنید و بدانید عشق می‌تواند کاری کند که با دیگران راحت حرف بزنید. عشق همیشه جایگاهی دارد و می‌تواند دگرگونی ایجاد کند. بگذارید راهنمای شما باشد. بدانید که عشق به چه‌چیزهایی گوش می‌کند. بدانید که عشق به شما خواهد گفت چه موقع سخن بگویید و چه بگو یید. انتخاب عشق کاری هوشمندانه است. عشق منفعل و منزوی نیست.»

کتاب‌های مرتبط

کتاب‌هایی که مشابه این کتاب هستند عبارت‌اند از: مرا محکم بگیر، هنر عشق ورزیدن، از دولت عشق، درباره‌ی عشق و کلاس عشق.

چرا باید کتاب توانایی دوست داشتن و دوست داشته شدن را بخوانیم؟

عشق شما را تغییر می‌دهد. عشق به شما کمک می‌کند که ذهنتان را در مورد خود تغییر دهید. به شما کمک می‌کند بدون ترس، داوری، گناه، و کمبود، خودتان را ببینید. ترس اولیه‌ی «من دوست‌داشتنی نیستم » در عشق ناپدید می‌شود. تا دست به انتخاب عشق نزنید نمی‌توانید به نیروی آن پی ببرید. پس عشق را برگزینید و ببینید چه می‌شود. نخست ببینید چه اتفاقی برای خودتان می‌افتد. ببینید چگونه جسم شما ترس را از خود دور می‌کند، قلب شما از گناه رها می‌شود و ذهن شما داوری را کنار می‌گذارد. خواندن کتاب توانایی دوست داشتن و دوست داشته شدن، به شما کمک خواهد کرد قدرت عشق را دست کم نگیرید و آن را در زندگی به‌کارببرید.

مشخصات کتاب توانایی دوست داشتن و دوست داشته شدن

نام لاتین کتاب: The Ability To Love And Be Loved نویسنده: رابرت هولدن (Robert Holden) مترجم: علی هداوند تعداد صفحات: 216 ژانر: روانشناسی عشق و موفقیت

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها