نمایش نسخه صوتی یا ویدئویی

left arrow
نویسنده:

تقویت هوشیاری عاطفی در کودکان


            

معرفی کتاب

در کتاب تقویت هوش عاطفی در کودکان داستان‌هایی آورده شده است که به تقویت هوش عاطفی کودک دلبند شما کمک زیادی خواهد کرد. این کتاب شامل درس‌ها و تمرین‌های مختلفی است که به کودکان و نوجوانان آموزش می‌دهد در موقعیت‌های مختلف چگونه رفتار کنند و چگونه درک بهتری از احساسات و عواطف خود و اطرافیانشان داشته باشند.. مهارت‌هایی که تا آخر عمر به دردشان می‌خورد و در جاهای مختلف زندگی به‌کارشان می‌آید.

معرفی کتاب تقویت هوش عاطفی در کودکان

هوش عاطفی یا هوش هيجانی در واقع نوعی هشياری خاص است، كه به كلی با هوش علمی یا IQ تفاوت دارد و اگر نگوييم از آن مهم‌تر است، حداقل به همان اندازه اهميت دارد و در همه‌ی عرصه‌های زندگی ما نقش حياتی ايفا می‌کند. هوش عاطفی یا هيجانی یعنی مهار کردن ميل و هوس‌های عاطفی خود، شناخت و درک خصوصی‌ترين احساسات خود و افراد ديگر، رفتار آرام و سنجيده داشتن در روابط انسانی با ديگران و همچنين به‌حق عصبانی شدن، در حد و اندازه‌ی معقول، در زمان مناسب و با دلايل موجه. شواهد بسياری وجود دارند كه نشان می‌دهند طرز برخورد اخلاقی هر كسی در زندگی، از ظرفیت‌های احساسی زيربنايی او نشأت می‌گيرد و همه‌ی كسانی كه اسير اميال و هوس‌های خود هستند و فاقد خويشتن‌داری‌ هستند، از نوعی ناهنجاری اخلاقی رنج می‌برند.

نقل قول‌هایی از کتاب تقویت هوش عاطفی در کودکان

«این کاملا طبیعی و خوب است که به دیگران بگویی چی را دوست داری و چی را دوست نداری. یا از انجام دادن چه کاری خوشت می‌آید و از انجام دادن چه کاری بدت می‌آید.» «تو می‌خواهی چه نوع آدمی باشی؟ به کلماتی فکر کن که تو را آن‌طور که الان هستی توصیف کنند. همچنین به کلماتی بیندیش که تو را آن‌طور که می‌خواهی در آینده بشوی و استقلال بیشتری پیدا کنی توصیف کنند.»

درباره نویسنده کتاب

کتاب تقویت هوش عاطفی در کودکان به ترجمه و گردآوری حمیدرضا بلوچ و نویسندگی دکتر لورا مارکهایم نوشته شده است. خانم مارکهایم دکترای تخصصی خود را از دانشگاه کلمبیا دریافت کرده و تجربه‌ زیادی در حوزه‌ روابط والدین با کودکان دارد. او متخصص دوران بارداری است و مقاله‌های هفتگیش درمورد روابط والدین کودکان طرافداران و بازدیدکننده‌های فراوانی دارد.

چرا این کتاب مفید و کاربردی است؟

نداشتن هوش عاطفی پیامدهای نگران‌کننده‌ای هم در دوران نوجوانی و هم در دوران بزرگسالی دارد. به عنوان مثالی تحقیقات نشان می‌دهد، برخی از دختران به دلیل نشناختن درست احساساتشان نمی‌توانند حس گرسنگی را از اضطراب تشخیص دهند و همین موضوع باعث ایجاد اختلالات تغذیه‌ای در آنها می‌شود. یا برای پسرها، پسربچه‌هایی که در خردسالی تابع امیال آنی بوده‌اند، احتمال بزهکاری و خشونت را در سنین بالاتر افزایش می‌دهد. اگر به زودی پدر یا مادر خواهید شد، یا فرزندتان در سنین کودکی یا نوجوانی قرار دارد، توصیه می‌کنیم این کتاب را از دست ندهید؛ چرا که بهترین سن آموختن هوش هیجانی سنین کودکی و نوجوانی است.

مشخصات کتاب تقویت هوش عاطفی در کودکان

نام کتاب: تقویت هوش عاطفی در کودکان نویسنده: بر اساس مقالاتی از دكتر لورا ماركهايم ترجمه و گردآوری: حمیدرضا بلوچ ژانر: روانشناسی، روانشناسی کودکان تعداد صفحات: ۳۸۴ صفحه  

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها