نمایش نسخه الكترونيك

left arrow
نویسنده:

تعریف آداب اجتماعی


NotesPages 12 صفحه
              

معرفی کتاب

کتاب تعریف آداب اجتماعی از مجموعه کتاب‌های آداب معاشرت امیلی پست، دید بهتری از معنی آداب اجتماعی به شما می‌دهد. این کتاب در واقع توسط پگی پست،‍‍ آنا پست، لیزی پست و دانیل پست سنینگ نوشته شده است. این کتاب به شما کمک می‌کند آداب و اصول اجتماعی اساسی را درک کنید و نحوه‌ی کاربرد آن در زندگی خود را بفهمید. آموزه‌هایی که می‌خوانید به شما کمک می‌کنند احترام خانواده، دوستان و همکاران خود را به دست آورید و روابط سالمی در جامعه تشکیل دهید. معرفی کتاب شاید در زندگی پرمشغله‌ی امروزی، استفاده از آداب اجتماعی در زندگی روزمره دشوارتر شده باشد. با وجود اینکه استفاده‌ی آگاهانه از این اصول کاهش یافته، اهمیت آن از هر زمان دیگری بیشتر است. ما در جامعه‌ی پیشرفته‌ی امروزی، با استفاده از روابطی که با دیگران داریم آینده‌ی خود را می‌سازیم. مهم است که در زندگی خود رفتارهایی با ملاحظه داشته باشیم و کتاب تعریف آداب اجتماعی ما را در این مسیر همراهی می‌کند. برای این‌که مطمئن شویم به اعتقادات و سنت‌های دیگران توهین نمی‌کنیم و رفتارهای مناسبی داریم مهم است که اصولی مانند احترام، ملاحظه و صداقت را به یاد داشته باشیم.

گزیده‌هایی از این کتاب

«اکثر ما فکر می‌کنیم افراد مؤدبی هستیم، ولی وقتی عجله داریم یا با غریبه‌ها سروکار داریم همیشه از آدابی که می‌دانیم باید به‌کار ببریم، استفاده نمی‌کنیم. به‌کارگرفتن کوچک‌ترین نکات ادب و نزاکت تنها چند دقیقه طول می‌کشد اما تفاوت بسیاری ایجاد می‌کند. «لطفا»، «متشکرم»، «خواهش می‌کنم»، «ببخشید»، و «متاسفم» عباراتی حیاتی و ساده هستند که گنجینه‌ای از معنا را به دیگران منتقل می‌کنند. کلمه‌ی «متشکرم» نشان می‌دهد که گنجینه‌ای از معنا را به دیگران منتقل می‌کنند. کلمه‌ی «متشکرم» نشان می‌دهد قدر هدیه‌ای را که به شما داده‌اند یا لطفی را که در حقتان کرده‌اند، می‌دانید و آن را بدیهی فرض نمی‌کنید. کلمه‌ی «لطفا» دستور را به درخواست تبدیل می‌کند، نشان‌دهنده‌ی احترام و ملاحظه‌ در مورد افرادی است که با آن‌ها ارتباط برقرار کرده‌اید و زمینه را برای ادامه کار مهیا می‌کند. کلمه‌ی ببخشید نیز به طرف مقابل می‌گوید اشتباهتان عمدی نبوده است.»

درباره‌ی نویسندگان

امیلی پست نویسنده‌ای آمریکایی بود که بیش از یک قرن است یکی از معتبرترین منابع آداب معاشرت به شما می‌رود. در این نسخه‌ی مدرن مجموعه‌ی آداب معاشرت، نوه‌ها‌ی نوه‌ی نوه‌ی او، یعنی لیزی، آنا، پگی و دانیل راه او را ادامه می‌دهند و کتاب‌های جدیدی در باب رفتارهای صحیح در مواقع مختلف می‌نویسند. این چهار نفر بینش جدیدی از رفتارهای مدرن ارائه می‌دهند و کتاب‌های بی‌شماری درباره‌ی فعالیت در شبکه‌های مجازی و هواپیماها و ... نوشته‌اند.

به خواندن ادامه دهید

کتاب‌های زیادی در باب آداب معاشرت توسط اعضای مختلف خونواده‌ی پست نوشته شده است که از آن‌ها می‌توان به آداب کلی لباس پوشیدن، آداب کلی سلام و معارفه، آداب برخورد با افراد دارای معلولیت، آداب اجتماعی روزمره، آداب معاشرت در ازدواج و کتاب جامع آداب معاشرت در محیط کار اشاره کرد.

مشخصات کتاب

نام: کتاب تعریف آداب اجتماعی نویسندگان: پگی پست، آنا پست، لیزی پست و دانیل پست سنینگ مترجم: مریم تقدیسی ژانر: آموزش تعداد صفحات: ۱۲

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها