نویسنده:

ب نام عشق: نامه‌هایی از ب و ناپارت، ب تهرون، ب ایرون، ب ورخس


            

معرفی کتاب

کتاب ب نام عشق گردآوری شده توسط کاوه میرعباسی است. این کتاب مجموعه‌ای از نامه‌های عاشقانه رد و بدل شده بین بوناپارت، بتهوون، بایرون و بورخس با دلبرانشان می‌باشد. این مجموعه بسیار عاشقانه و دلپذیر شما را با چهره دیگر این افراد آشنا می‌کند. قسمت عاشقانه زندگی افراد مشهور و سرشناس تاریخ بشر تا حدی به دور از چشم مردم بوده است. اما در این‌گونه کتاب‌ها که نامه‌های عاشقانه آن‌ها گردآوری شده است، درواقع چهره دیگر این مشاهیر را خواهیم دید. در گذشته زمانی که این افراد از دلبرانشان دور می‌افتادند، با نامه‌های سرشار از عشقی که برای یکدیگر می‌نوشتند، به هم ابراز عشق و دلتنگی می‌کردند. این نامه‌ها بعدها به زیباترین نامه‌ها تبدیل و توسط افرادی علاقه‌مند گردآوری شد. هم‌اکنون این نامه‌ها در قالب کتاب‌هایی به چاپ رسیده، و خوانندگان می‌توانند به راحتی با این عاشقانه‌ها همراه شوند.

معرفی کتاب

کتاب ب نام عشق شامل نامه‌های عاشقانه چند شخص بزرگ تاریخ به دلبران ومحبوبانشان می‌باشد. این نامه‌ها ما را با چهره عاشقانه و لطیف افراد سرشناس که اغلب جدی و متمرکز بودند، آشنا می‌کند. اینکه ناپلئون بوناپارت رهبر نظامی و سیاسی و نیز امپراتور فرانسه، تحت عنوان ناپلئون اول، چهره‌ای لطیف عاشقانه داشته باشد، شاید کمتر از ذهن ما گذشته باشد؛ اما این کتاب خلافش را ثابت می‌کند. این نامه‌ها که از لحظات عاشقانه او با دلبرش جمع‌آوری شده، بخش لطیف وجود او را نیز به تصویر می‌کشد. و در ادامه نامه‌های بهتوون یکی از بزرگترین موسیقی‌دانان آلمانی‌تبار به محبوبش نقل می‌شود. و بعد از او جورج گوردون بایرون شاعر انگلیسی زبان که از پیشگامان مکتب رمانتیسم بود. و بعد، نامه‌های لوئیس بورخس شاعر آرژانتینی که نامه‌نگار و داستان‌نویس نیز بود در این کتاب آمده است.

گزیده‌ای از کتاب ب نام عشق

«شرح آشنایی و عشق بوناپارت و ژوزفین ژنرال جوان و رنگ پریده‌ی ۲۶ ساله، با سلوکی روستامنشانه، و در جامه‌ای فاخر، با موی تیره، معروف به باراس بوناپارت، تازه‌وارد در پاریس مجلل و باشکوه، مجذوب بانوی همگام با مد روز، ژوزفین بوهارانه، می‌شود. آنقدر خام است که در نمی‌یابد این بانوی ۳۲ ساله دورگه، اولین دهه جوانی را پشت سر گذاشته و با ذکاوت ذاتی‌اش پیوند با مردی را که وارد رژیم شده است، هرگاه به مصلحتش باشد پایان خواهد بخشید. با شور جوانی، ژوزفین را زنی خواستنی و بانویی از طبقه اصل و نسب دار فرانسه می‌پندارد. پانزده روز پس از اولین ملاقات در ۱۷۹۵، رابطه آنها شکل می‌گیرد و شش ماه بعد با همدیگر پیوند زناشویی می‌بندند. دو روز پس از عروسی، ژنرال جوان به سمت ایتالیا لشکرکشی می‌کند. او همسرش را در نامه‌هایی که تقریباً از همه اقامتگاه‌هایش می‌نویسد، غرق می‌کند. در نامه‌هایش چیزی جز عشق و احساس دیده نمی‌شود. نگران آینده نیست؛ او سرور سرنوشتش است. ولی روحش تماماً در نامه‌هایی جاری است که به یگانه عشق خود می‌نویسد.»

خواندن این کتاب به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

خواندن این کتاب به تمام علاقه‌مندان نامه‌ها و داستان‌های عاشقانه پیشنهاد می‌شود. اگر شما نیز جزو آن دسته افراد هستید، که دوستدار کتاب‌ها و نامه‌های عاشقانه هستند، این کتاب را از دست ندهید.

به خواندن ادامه دهید

اگر این کتاب را پسندیدید، کتاب آلبر کامو و آتدره مالرو گردآوری شده توسط سوفی دوده و کتاب نامه‌های جویس به نورا نوشته جیمز جویس نیز به شما پیشنهاد می‌شود.

مشخصات کتاب ب نام عشق

گردآورنده: کاوه میرعباسی مترجمین: فرناز تیمورازف و کاوه میرعباسی ژانر: ادبیات جهان تعداد صفحات: ۸۳

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها