نویسنده:

به خواهرها و برادرها گفتن و از خواهرها و برادرها شنیدن


NotesPages 244 صفحه
              

معرفی کتاب

  کتاب صوتی به خواهر و برادرها گفتن و از خواهر و برادرها شنیدن نوشته ادل فبر و الین مازلیش، روش‌های کارآمد و مفیدی را برای کاهش دعوا بین خواهرها و برادرها ارائه می‌دهد. این کتاب راهنمایی مناسب برای خانواده‌هایی است که بیش از یک فرزند دارند. این کتاب در زمینه ارتباط مؤثر والدین و فرزندان نگاشته‌ و به چندین زبان ترجمه شده است.  

این کتاب در مورد چیست؟

ادل فبر و الین مازلیش بر این باورند این حق پدر و مادرها نیست که شاهد دعوای مداوم بین فرزندان خود باشند. به همین دلیل براساس کارگاه‌های برگزار شده و تجربه‌‌هایی که در این زمینه دارند، راهکارهایی را برای بهبود روابط بین خواهر و برادر ارائه می‌دهند. گفتگوهای کتاب صوتی به خواهر و برادرها گفتن و از خواهر و برادرها شنیدن ، به والدین نشان می‌دهد که چگونه به فرزندان خود كمك كنند كه بدون آسيب رساندن به یکدیگر،‌ احساساتشان را نسبت به هم ابراز كنند. همچنین به والدین می‌آموزد چگونه به جای رقابت، فرزندان را به مشاركت با هم تشويق كنند، عصبانيت آ‌ن‌ها را كاهش دهند و به کشف راه حل مشکلاتشان ترغیب کنند.  

نقل قول‌هایی از کتاب صوتی به خواهر و برادرها گفتن و از خواهر و برادرها شنیدن

« تمرین‌ها و بحث و گفتگوهایمان، باور جدیدی را در گروه شکل داد. چند نفر سعی کردند آن را بیان کنند. از فکر هم استفاده کردند و حرف  همدیگر را کامل کردند: «انگار این مسئولیت به عهده پدر و مادره که برای خونواده مشخص کنن هیچ‌کس «دردسر» نیست.» «شاید بعضی از ما نیازمندتر باشیم یا درگیر چالش‌های بیشتری برای باشیم، ولی لازمه همه‌مونو همونطور که هستیم بپذیرن.» «و همه‌مون توانایی تغییر و رشد و پیشرفت رو داریم.» «منظور این نیست که مشکلی نداریم، بلکه سعی می‌کنیم برای مشکلاتمون راه‌حل پیدا کنیم. مهم اینه که خودمونو باور داشته باشیم.» « و همدیگه رو هم باور داشته باشیم.» «و مثل یک تیم از هم حمایت کنیم. چون ماهیت خانواده همینه.» نگاهی به کلاس انداختم. تقریبا همه جواب سوالشان را گرفته بودند. بحث مهم و جالبی در کلاس مطرح شده بود، و من نگران نتیجه آن بودم. »  

درباره نویسنده

آدل فابر یک متخصص بین‌المللی، سخنران و برنده جایزه در زمینه ارتباطات بزرگسال و کودک است. برنامه‌های کارگاهی او توسط هزاران گروه در سراسر جهان برای بهبود ارتباط بین کودکان و بزرگسالان استفاده می‌شود.  

چرا این کتاب جذاب و خواندنی است؟

پدر و مادرها اغلب در مورد ارتباط فرزندانشان با یکدیگر دچار نگرانی و اضطراب هستند. این کتاب به والدینی که می‌خواهند بیش از یک فرزند داشته باشند، کمک می‌کند که برقراری ارتباط دوستانه و بدون دعوا را به فرزندان خود بیاموزند.  

مشخصات کتاب صوتی به خواهر و برادرها گفتن و از خواهر و برادرها شنیدن

نام لاتین کتاب: Between Brothers and Sisters نویسنده: آدل فابر، الین مازلیش Adele Faber, Elaine Mazlish مترجم: نگین کشاورزیان زبان اولیه کتاب: انگلیسی ژانر: خودیاری تعداد صفحات: 244    

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها