نمایش نسخه الكترونيك

left arrow
نویسنده:

بعد از عشق


            

معرفی کتاب

کتاب بعد از عشق، به مشکلات زنان می‌پردازد. درباره‌ی خانم‌هایی که تردید دارند ازدواج کنند یا  بچه‌دار شوند و دائما ذهن‌شان درگیر این موضوع است اما راه‌حلی پیدا نمی‌کنند. بعد ازازدواج و دوره عشق ممکن است دوران سختی را بگذرانید. یکی از این دوران ها زمان بارداری و بعد از آن است که حجم عظیمی از احساسات پیچیده وجود شما را فرا می‌گیرد. این کتاب می‌تواند راهنمایی باشد که در تمام این دوران به شما کمک کند و به سوالات مهم‌تان پاسخ دهد.

موضوع کتاب درمورد چیست؟

زن عادی کیست؟ آیا یک زن عادی بدون صفت است؟ زن عادی بودن به این معنا نیست که آن زن بدون هیچ صفتی باشد. بلکه دارای صفاتی هم‌چون بارور، صلح‌جو، مهربان، احساساتی و... است. اما از بس این صفت‌ها را شنیده‌ایم برایمان عادی شده‌اندو به چشم نمی‌آیند. باید این را بدانیم که بعضی صفت‌ها ذاتی و بعضی اکتسابی است و فرد تلاش می‌کند تا آن را کسب کند. اگر دختری توانایی بارور شدن را دارد یا احساساتی است به این معنا نیست که جامعه یا خانواده او را این گونه بار آورده‌اند؛ بلکه این صفت‌ها ذاتی است اما زنی که صلح‌جو و مهربان است، خودش این صفت‌ها را در وجودش ایجاد کرده است.

بخش‌هایی از کتاب بعد از عشق

«بیهوده نبود که جین آستین، ملکه‌ی بی برو برگرد ادبیات انگلیسی، از ازدواج گریزان بود و مجرد ماند. جین آستین یک بار عاشق شد. عشقش دو طرفه بود. اما در دوره‌ و فرهنگی که اختلاف طبقاتی نقش تعیین ‌کننده داشت، نتوانست با مردی که دوستش داشت ازدواج کند. به کنج خلوت خویش پناه برد و به نوشتن. سال‌ها بعد مردی بسیار ثروتمند و متنفذ به او پیشنهاد ازدواج داد. پذیرفت. قرار بود ازدواج کند، سر و سامان بگیرد، پشت سر هم بچه بزاید و خانم خانه شود. شب خواستگاری با این فکر و خیال‌ها به خواب رفت. خودش را، در خواب، زنی متأهل دید. صبح که شد، فوری خبر فرستاد برای آن مرد ثروتمند. از ازدواج منصرف شده بود. یعنی آن شب جین آستین در خواب چه دیده بود؟ چه دیده بود که صبح از خواب که بیدار شد از ازدواج منصرف شده بود؟ میان مادری و نویسندگی یکی را برگزید»

درباره نویسنده

خانم الیف شافاک نویسنده‌ی ترک‌تبار در شهر استراسبورگ فرانسه به دنیا آمد. نام اصلی‌اش «الیف بیلگین» است. او در شهرهای مختلف بوستون، میشیگان، آریزونا، استانبول و لندن زندگی کرده است و با فرهنگ‌های مختلف آشنا است. او طی این سفرها به زبان‌های انگلیسی، اسپانیایی و عربی تسلط پیدا می‌کند. الیف شافاک نوجوانی‌اش را در مادرید و عمان گذرانده است و پس از آن به ترکیه بازگشت. او تحصیلاتش را در رشته‌ی روابط بین‌الملل، مطالعات زنان و علوم سیاسی به سرانجام رساند و مدتی را در دانشگاه‌های ترکیه، انگلستان و آمریکا به تدریس مشغول شد.

چرا این کتاب جذاب و خواندنی است؟

خانم‌ها پس از بچه‌دار شدن دچار افسردگی پس از زایمان و بحران روحی شدیدی می‌شوند و احساس گناه و اضطرابی که برای تربیت فرزند خود دارند تمام وجودشان را فرا می‌گیرد، آن‌ها دوست دارند مادری نمونه باشد، چنان کامل و بی‌نقص که حتی در خیال نگنجد. اما باید برای به دست آوردن چنین چیزی لازم است بسیار تلاش کنند.

پیشنهاد کتاب

اگر از خواندن این کتاب راضی هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم کتاب‌ کوهستان‌ها فریاد زدند از خالد حسینی را بخوانید.

مشخصات کتاب بعد از عشق

نام کتاب به لاتین: Black Milk نویسنده: الیف شافاک مترجم: ارسلان فصیحی تعداد صفحات: ۳۳۹

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها