نویسنده:

بزرگی چگونه است؟


NotesPages 216 صفحه
              

معرفی کتاب

کتاب بزرگی چگونه است نوشته جرمی دونُوان، به مدیران بلندپرواز دیدگاه رقابتی می‌دهد. روش کار این کتاب به این شکل است که نویسنده، یافته‌های خود را از سر تجربه درباره‌ی چگونگی رهبری، نوآوری، پیشرفت شخصی و بازاریابی در اختیار ما می‌گذارد. این راهنمایی‌ها مجموعه‌ای از تجربه‌های شخصی، اتفاقات دانشگاهی، ادبیات غیرتخیلی در حوزه داد و ستد و اتفاقات مشهور در رسانه‌ها می‌باشد. رهبران زاده نمی‌شوند، بلکه ساخته می‌شوند. ولی برای شروع سفری به سوی رهبر شدن، نخست باید بدانید که رهبران بزرگ چگونه‌اند. با ما همراه باشید تا بدانید این کتاب چگونه رهبر شدن را به شما آموزش می‌دهد.

موضوع کتاب بزرگی چگونه است

بدون شک در برهه‌ای از زندگی کاری‌تان، شریک، کارمند یا سرپرست بسیار بدی داشته‌اید؛ دراین صورت، به خوبی چنین تجربه‌ای را به خاطر دارید. یک کارمند مخرب بدون این‌که سودی داشته باشد، زمان و دارایی ارزشمندتان را به هدر می‌دهد. یادتان نرود که پیش‌گیری، بهتر از هزار درمان است؛ درنتیجه بهتر است افراد با استعداد استخدام کنید و بر بهترین آن‌ها تمرکز داشته باشید تا بتوانید به بهترین حالت رهبری کنید. این کتاب در بخش‌های مختلف از جمله مدیریت و رهبری، فروش، بازاریابی و خدمات، راهبرد و برنامه‌ریزی، نوآوری، پیشرفت شخصی و حرفه‌ای به‌طور مفصل توضیح داده شده است.

بخش‌هایی از کتاب

«شما در مقام یک رهبر منابع حیاتی موفقیت را در اختیار دارید. چشم‌اندازی الهام‌بخش که با افراد بسیار بااستعداد و باانگیزه آمیخته شده است. اگر افراد را به‌حال خود رها کنید، آن‌ها به روش خود چشم‌انداز مشترکتان را برآورده می‌کنند. گرچه این روش تحسین‌برانگیز است، اما امکان دارد به استفاده‌ی‌ ضعیف از منابع محدود ختم شود. گرچه رهبران بزرگ متانت و وقار دارند، آگاه‌اند که اعتبار به معنای کمال نیست؛ بلکه به‌طور کامل برعکس، به افراد باید نشان دهید که شما هم مهارت و توانایی دارید. جی. پائل گتی با پذیرفتن علنی اشتباه‌هایش در راه موفقیت این کار را انجام داد. مثلاً در اوایل دهه ی‌1930 در دوره‌ی ‌کساد بازار، او علی‌رغم آگاهی و دقتی که در سرمایه‌گذاری در حوزه ی‌نفت داشت، بعد از اینکه همکارانش امیدشان را از دست داده بودند، به کارش ادامه داد. دقت کنید که گتی تجربه‌هایش را با درس مهمی که در این راه گرفته بود به‌کار گرفت. شما در مقام رهبری بزرگ باید یک برند بسازید. حتی در رویدادی غیرمحتمل که می‌توانستید تجربه‌ای مانند یک خبره را به دست بیاورید، افراد باز هم فقط متوجه چند صفت کم‌شمار می‌شدند. مهارت‌هایی در خود پیدا کنید که در آن متبحرید و با چشم‌اندازتان هم‌سوست و سپس کوشش کنید که آن را تقویت کرده و گسترش دهید. مسائل همه‌جا هستند و هر روز پدید می‌آیند. علی‌رغم این موضوع، پدر و مادر، مدرسه و سازمان به ندرت مهارت منسجم حل مسأله را آموزش می‌دهد. و این‌که در فرهنگ ما میزان طلاق در ازدواج اول شگفت‌انگیز است، که به بیش از چهل درصد می‌رسد، و بهت‌آور است که ناکارآمدی‌در مدیران شایع است و باعث سودآوری ناامیدکننده، ترک کار کارمندان به میزان بالا و ضعف زیاد در خدما‌تدهی به مشتریان می‌شود.

مشخصات کتاب بزرگی چگونه است

عنوان اصلی کتاب: What Great Looks Like : Leadership Best Practices for General Managers نویسنده: جرمی دونُوان مترجم: بختیار زَروان ژانر: مربی گری و مدیریت تعداد صفحات کتاب: ۲۱۶ صفحه  

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها