نمایش نسخه صوتی یا ویدئویی

left arrow
نویسنده:

برای یک روز دیگر


            

معرفی کتاب

کتاب صوتی برای یک روز دیگر نوشته‌ی میچ آلبوم، داستانی آمریکایی است.این کتاب داستان مردی را بیان می‌کند که دلتنگ روزهای از دست‌رفته با مادرش است. این مرد، با رفتارها و کارهایش، خانواده و اطرافیان را از خود می‌راند. «چیک بنتو»، شخصیت اصلی داستان در کتاب برای یک روز دیگر، در منجلابی که در زندگی برای خود درست کرده است، تنها می‌ماند و درآخر دست به خودکشی می‌زند.

موضوع کتاب برای یک روز دیگر چیست؟

کتاب صوتی برای یک روز دیگر، داستان پسری را که در ابتدا یک ورزشکار بوده است، مطرح می‌کند. چیک بنتو، به خاطر اینکه مُدام با رفتارهای توهین‌آمیزش، مادر خود را عذاب می‌داده است، احساس گناه می‌کند. و از اینکه در هنگام مرگ مادر در کنارش نبوده تا به او بگوید چقدر شرمسار است، افسوس می‌خورد. او آرزو می‌کند تمام زندگی‌اش را بدهد تا برای یک روز دیگر، مادرش را ببیند. این احساس تأسف و گناه باعث می‌شود از زندگی خود دست بکشد و خودکشی کند. او می‌میرد و در زندگی پس از مرگ، با مادر خود ملاقاتی می‌کند و گفتگوهایی بین آن دو رد و بدل می‌شود. در کتاب یک روز دیگر، میچ آلبوم به خوبی زندگی پس از مرگ و فانی بودن آدمی را نشان می‌دهد.

بخش‌هایی از کتاب

«هنوز بهترین و بدترین اتفاق حرفه‌ای‌ام را برایت نگفته‌ام. من تا انتهای رنگین‌کمان بیسبال را طی کردم: تا مسابقات جهانی. فقط بیست و سه سالم بود. در اوایل سپتامبر، قوزک پای توپ‌گیر خط پشتیبانی تیم دزدان دریایی شکست و آن‌ها به یک جایگزینی نیاز داشتند، به این ترتیب مرا خبر کردند. هنوز روزی را که وارد رختکن مفروش بازیکنان شدم، به خاطر دارم. اتاق به آن بزرگی باورم نمی‌شد. از یک تلفن عمومی به کاترین تلفن کردم. شش ماه از ازدواج‌مان می‌گذشت. و من مدام تکرار می‌کردم: «باورکردنی نیست». چند هفته بعد، دزدان دریایی پرچم سه‌گوش پیروزی را کسب کردند. دروغ است اگر بگویم من در این پیروزی نقشی داشتم. وقتی من از راه رسیدم آن‌ها از قبل مقام اول را داشتند. من در یک مسابقۀ قهرمانی چهار توپ جبرانی را گرفتم و در دومین باری که توپ‌زن بودم، یک توپ را به دورترین قسمت راست زمین آبشار زدم. تیم حریف توپ مرا گرفت و من از مسابقه بیرون رفتم، به یاد دارم که به خودم می‌گفتم: «این تازه شروع است. من موفق خواهم شد».

در مورد نویسنده کتاب

میچ آلبوم، نویسنده و نمایش‌نامه نویس آمریکایی، به خاطر داستان‌های الهام‌بخش و موضوعاتی که با کتاب‌ها و نمایش‌نامه‌هایش در ارتباط است، شناخته شده است. او کتاب‌های معروفی مانند: «نفر بعدی‌ای که در بهشت ملاقات می‌کنید»، «سه‌شنبه‌ها با موری»، «پنج نفری که در بهشت ملاقات می‌کنید»، «برای یک روز دیگر» و غیره در با تم فلسفه و روانشناسی نوشته است.

چرا کتاب برای یک روز دیگر جذاب و خواندنی است؟

آیا هرگز شده کسی را که دوست دارید از دست بدهید و آرزو کنید یک بار دیگر بتوانید با او حرف بزنید و یک فرصت دیگر داشته باشید تا جبران زمان‌هایی را که فکر می‌کردید تا ابد کنارتان خواهد بود، بکنید؟ کتاب صوتی برای یک روز دیگر، به شما کمک می‌کند قدر روزها و لحظات کنارهم بودن را بیشتر بدانید.

مشخصات کتاب

نام لاتین کتاب: For One More Day نویسنده: میچ آلبوم مترجم: زهره زاهدی ژانر: داستان آمریکایی

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها