نمایش نسخه صوتی یا ویدئویی

left arrow
نویسنده:

با هم بازی کنیم و یاد بگیریم


            

معرفی کتاب

  کتاب صوتی با هم بازی کنیم و یاد بگیریم ، نوشته رونی کوهن لیدرمن و وندی اس مسی، 100 بازی، فعالیت و تمرین ارائه می‌دهد که والدین می‌توانند با کودک خود برای پرورش مهارت‌های شناختی، حرکتی و زبانی و همچنین مهارت‌های خلاقیت و رابطه، انجام دهند.  

این کتاب در مورد چیست؟

بازی با کودک بیشتر از سرگرمی و بازی است. کتاب صوتی با هم بازی کنیم و یاد بگیریم ، کلید ایجاد یک رابطه قوی با نوزاد و ایجاد تحریک زودرس است، که باعث یادگیری و رشد می‌شود. کتاب صوتی با هم بازی کنیم و یاد بگیریم به والدین نشان می‌دهد که چگونه می‌توانند از مراقبت‌های روزانه مانند تغذیه، پوشک، لباس پوشیدن، استحمام و زمان خواب به عنوان فرصت‌های بازی، وابستگی عاطفی مثبت و یادگیری استفاده کنند. همچنین می‌توانید ایده‌های بازی را برای هر سن و مرحله، و برای سطوح مختلف رشد پیدا کنید.  

نقل قول‌هایی از کتاب صوتی با هم بازی کنیم و یاد بگیریم

« آن اسباب بازی را نام ببر: کودکان عاشق دیدن، نگه‌داشتن، مزه کردن و دست‌کاری اشیا هستند. به نوزادتان اسباب‌بازی‌هایی بدهید که می‌توان به آسانی نام برد؛ مانند: لیوان پلاستیکی، تلفن پلاستیکی، عروسک، قاشق، گربه یا سگ عروسکی، خانه‌سازی، جغجغه و غذاهای پلاستیکی. هرگاه نوزادتان، یکی از آنها را می‌خواهد، نام آن را ببرید. وقتی بزرگتر شد، بازی را برعکس کرده و از او بخواهید اسباب‌بازی خاصی را به شما بدهد. این فعالیت باعث گسترش کلمات اولیه می‌شود. برای نوزادتان کتاب بخوانید: یکی از پزشکان ماهر اطفال، توصیه کرده است که همه والدین برای نوزادشان «هر روز یک کتاب بخوانند». با قراردادن کتاب‌خوانی به عنوان بخش مهمی از فعالیت‌های معمول روزانه خانواده، سبب پرورش سواد خواندن و نوشتن نوزاد می‌شوید. از همان شروع کار، نوزادتان از نوازش‌شدن و شنیدن صدای خواندن لذت می‌برد. نوزادان کتاب‌هایی با تصاویر ساده و رنگی را دوست دارند. این فعالیت سبب تشویق و ایجاد عشق به خواندن و تقویت ارتباط با نوزاد می‌شود. »

درباره نویسنده

رونی کوهن لیدرمن، دکتری روانشناسی رشد، در زمینه رشد عاطفی، نظم مثبت و بازی تخصص دارد. وی بیش از 25 سال با کودکان خردسال کار کرده است. او همچنین رئیس مرکز توسعه انسانی Mailman Segal در دانشگاه نوا جنوب شرقی فلوریدا است. دکتر وندی اس مسی روانشناس و متخصص رشد کودکان است. وی بیش از 20 سال برنامه‌هایی را برای پیش دبستانی‌ها، خانواده‌های دارای فرزند خردسال و متخصصان دوران کودکی طراحی و اجرا کرده است. دکتر مسی رئیس مرکز خانواده در دانشگاه نوا جنوب شرقی در فلوریدا است.  

چرا این کتاب جذاب و خواندنی است؟

برخی از مواردی را که در این کتاب عنوان شده است، شاید قبلا تجربه کرده باشید. اما ایده‌های جالب دیگری نیز وجود دارد که ممکن است هرگز به فکرتان نرسیده باشد. پس با مطالعه آن می‌توانید دامنه بازی‌های کودکان و مهارت‌های آنها را افزایش دهید.  

مشخصات کتاب صوتی با هم بازی کنیم و یاد بگیریم

نام لاتین کتاب: Let's Play and Learn Together نویسنده: رونی کوهن لیدرمن، وندی اس مسی  Roni Cohen Leiderman, Wendy S Masi مترجم: مریم راشد زبان اولیه کتاب: انگلیسی ژانر: بازی و سرگرمی تعداد صفحات: 179    

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها