با طلا باید نوشت : گفتار بزرگان و امثال ملل


              

معرفی کتاب

کتاب با طلا باید نوشت توسط حمیدرضا اشراقی گلپایگانی تالیف و گرداوری شده و به جمع‌آوری تاثیرگذارترین گفتار بزرگان و امثال ملل می‌پردازد. این کتاب پر از آموزه‌های ارزشمند و جملاتی عمیق است. منبعی قابل اعتماد برای نقل‌قول‌های افراد معروف و چهره‌های مذهبی و فرهنگی شناخته شده‌ و مورد قبول همه‌‌ی افراد.

معرفی کتاب

کتاب با طلا باید نوشت به زبان ساده و روان در بخش‌های مختلف اصول و عقاید و سخنان بزرگان و اندیشمندان که پایه‌ی عقاید و شخصیت یک فرد را تشکیل می‌دهند، با طرحی جالب بیان می‌کند. این روزها تعلیمات اسلام و انسانیت به حد قابل توجهی توسط خانواده، جامعه و مسجد نادیده گرفته می‌شود؛ در نتیجه برای تبلیغ و موعظه یک راه و وسیله باقی می‌ماند که تا حدی با زمان وفق دارد و آن هم کتاب است که باید بهترین و مطمئن‌ترین وسیله‌ی حفظ مسائل انسانی و اصول اخلاقی بشریت است. کتابی که در مقابل شماست از همین فکر الهام گرفته تا شاید از این راه منظق تربیتی و مکتب اخلاقی ما ایرانیان تا اندازه‌ای به نسل جوان عرضه شود. در ضمن سعی شده تا سرحد امکان سخنان و آرای اندیشمندان کوتاه و اخلاقی و مفهوم برای نوسوادان گردآوری شود.

گزیده‌هایی از این کتاب

«جای شک و شبه نیست که فضایل انسانی همه به آزادی وابسته است. در خاک حاصلخیز آزادی است که ملکات فاضله‌ی انسانی ریشه می‌گیرد و پرورش می‌یابد. - «چارلز فوکس» هیچ کس نمی‌تواند کاملا آزاد باشد مگر وقتی که همه از آزادی برخوردار شوند؛ هیچ کس نمی‌تواند کاملا از اصول اخلاقی پیروی کند مگر این که همه اخلاقی شوند؛ بالاخره هیچ کس نمی‌تواند کاملا سعادتمند شود، مگر این‌که همه سعادتمند باشند. - «هربرت اسپنسر» بزرگ‌ترین اختلاف بین انسان و حیوان در فهم و شعور نیست، بلکه در داشتن اراده و اختیار است. - «ژان ژاک روسو» یکی از معجزات عشق این است که ما در دردهای آن نیز لذتی حس می‌کنیم. عشاق حقیقی حال فراموشی و بی‌علاقگی را که احساس درد را از میان بردارد بزرگترین بدبختی می‌شمارد. - «ژان ژاک روسو» مردم کنجکاوی سیری‌ناپذیری دارند برای دانستن همه چیز غیر از آنچه واقعا ارزش دانستن دارد - «اسکار وایلد» مردم مرا نابغه می‌پندارند، اما تمام نبوغ من در این نهفته است که وقتی موضوعی را در پیش دارم عمیقا درباره‌اش مطالعه می‌کنم، شب و روز در جلو چشمم است، تمام جنبه‌های آن را تفحص می‌کنم و مغز من تحت تأثیر و نفوذ آن قرار دارد. بنابراین کوششی که من می‌کنم همان است که مردم آن را نبوغ می‌نامند و آن ثمره‌ی زحمت و فکر است. - «الکساندر هامیلتون»

خواندن این کتاب به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

کتاب با طلا باید نوشت خدمتی برای جوانان است تا با آرا و عقاید بزرگان آشنا کند، تا جوانان ضمن استفاده‌ و راهگشایی و روشنفکری از این سخنان، بدانند و بفهمند و با نگاهی ژرف و دقیق و مدبرانه متوجه شوند که بسیاری از اندیشه‌ها و مفاهیمی گویندگان، نویسندگان، اندیشمندان غرب شباهتی باورنکردنی با سخنان پیامبر و ائمه‌ی ما از ۱۴ قرن پیش دارد. خواندن این کتاب را به همه‌ی کسانی که به دنبال حقایق ارزشمند زندگی هستند پیشنهاد می‌کنیم.

به خواندن ادامه دهید

در صورتی که به دنبال‌ نقل‌قول‌های بیشتری برای دستیابی به مفاهیمی ارزشمند هستید کتاب‌های گزیده‌ سخنان سقراط، افلاطون، ارسطو از لیلا پورنعمتی و کتاب نکته‌های ناب، راز سرزمین‌ها از حمیدرضا مجدآبادی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

مشخصات کتاب:

نام: با طلا باید نوشت گردآورنده: حمیدرضا اشراقی گلپایگانی ژانر: سخن بزرگان تعداد صفحات: ۲۲۴

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها