نمایش نسخه صوتی یا ویدئویی

left arrow
نویسنده:

با شتاب به پیش


            

معرفی کتاب

کتاب با شتاب به پیش اثری از ملانی ورویر و کیم آزارلی، به زنان کمک می‌کند به خواسته‌های خود در جهان برسند و مقتدر و هدفمند باشند. با بررسی تجربه‌ها و روبه‌رویی این دو زن با کار در شرکت‌های بزرگ آمریکایی و جهانی و دیدن دنیایی که در آن زنان سرکوب می‌شوند، حالا آن‌ها به دنبال این هستند که به شرکت‌ها نشان دهند نقش زنان در موفقیت اقصاد و فرهنگ هر کشور از چه اهمیتی برخوردار است.

معرفی کتاب

به گفته‌ی مقدمه‌ای که هیلاری کلینتون برای این کتاب نوشته است، در بیست سال گذشته، زنان و دختران در سراسر جهان پیشرفت‌های چشمگیری داشته‌اند. دستیابی آن‌ها به امکانات بهداشتی، درمانی و آموزشی به نحو قابل توجهی بهبود یافته است. میزان مرگ و میر ناشی از عوارض بارداری به نصف کاهش یافته است. اما در بعضی زمینه‌ها هنوز تفاوت‌های زیادی به چشم می‌خورد. در زمینه‌هایی مانند اقتصاد و کاریابی هنوز حقوق زنان و مردان به برابری نرسیده و نیاز به پیشرفت بیشتر دارد. از هر ۳ زن، یکی قربانی خشونت می شود و هنوز زنان موفق به دستیابی به سمت‌های بالای سازمان‌های دولتی یا خصوصی نشده‌اند. با وجود این مسائل، برای شرکت‌ها و دولت‌ها مهم است که اهمیت برابری و عدالت برای زنان را بدانند. قسمت اعظمی از بازار خرید هر کشور را زنان تشکیل می‌دهند. رهبران دنیا باید کمک کنند که حقوق انسانی زنان به جا آورده شود و آن‌ها بتوانند به آسانی هر شخص دیگری به آرزوهایشان برای یک زندگی بهتر برسند. خواندن این کتاب کمک می‌کند زنان بتوانند با اقتدار حقوق بنیادی خود را از دنیا بگیرند.

گزیده‌هایی از این کتاب

«شیلا مدت‌‌ها قبل از آغاز کار و حرفه‌اش، دریافته بود که زنان در موارد بسیاری به جهت مسئولیت انجام امور خانوادگی، از مسیر پیشرفت حرفه‌ای شان کنار گذاشته می‌شوند. او از فیلیپین به امریکا مهاجرت کرده بود و در حین کار در رستوران پدر و مادرش در شهر هوستون در سال دوم رشته‌ی اقتصاد کالج مونت هلیوکی ایالت ماساچوست هم مشغول تحصیل بود. او در همان زمان، اولین پسرش را حامله شد. پسر دوم او وقتی به دنیا آمد که تازه از دانشکده‌ی بازرگانی هاروارد فارغ‌التحصیل شده بود. مدت کمی پس از آن نیز، پدرش دچار سکته‌ی قلبی شد. بدین ترتیب، سه نفر از افراد خانواده نیازمند مواظبت و پرستاری او بودند. علاوه بر آن، شیلا مجبور بود که هر روز ساعات زیادی در شرکتی تازه تأسیس به انجام وظایفش به عنوان کارمند بپردازد. خودش در این‌باره می‌گوید: «من و همسرم، که هر دو به‌تازگی  به امریکا مهاجرت کرده بودیم و در آن نزدیکی‌ها دوست، فامیل و آشنایی نداشتیم، برای‌مان آسان نبود فردی پیدا کنیم که روزها از پسر خردسالمان رایان نگه‌داری کند».»

درباره‌ی نویسنده‌ها

کتاب با شتاب به پیش توسط ملانی ورویر و کیم آزارلی نوشته‌ شده است. ملانی ورویر مدیر اجرایی سازمانی مربوط به امور زنان، صلح و امنیت در دانشگاه جرج تاون است که در سال ۲۰۰۹ به اولین سفیر سیار ایالات متحده‌ی آمریکا در امور مربوط به موضوعات جهانی شد. کیم آزارلی هم مرکز جهانی آون را تاسیس کرده که در امور مربوط به زنان و عدالت نقش دارد. همچنین به عنوان مشاور حقوقی برجسته‌ای در سازمان‌های جهانی زیادی به سمت مدیریت رسیده است.

خواندن این کتاب به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

تعلیمات کتاب با شتاب به پیش به صورت تئوری و عملی نشان می‌دهند که چگونه زنان می‌توانند به قدرت برسند. به گفته‌ی این کتاب، زنان به دنبال نوع متفاوتی از قدرت هستند و عموما با قدرتشان به دیگران کمک می‌کنند. در جامعه‌ی امروزه ضروریست که نه تنها زنان، بلکه مردان نیز با ناعدالتی‌های جنسی آشنایی یابند و برای برقراری عدالت مبارزه کنند. این کتاب با مثال‌ها، داستان‌ها و راه‌حل‌های کابردی به شما نشان می‌دهد که چگونه با وجود مشکلات و موانع امروزی به موفقیت برسید؛ پس خواندن این کتاب آموزنده را از دست ندهید.

به خواندن ادامه دهید

در مورد قدرت زنان کتاب‌های دیگری مانند «داستان یک زن کارآفرین» از سندی لونگ یا «موفقیت زنان در کسب‌وکار زندگی» از شریفه حاجی‌اشرفی می‌توانند برای شما جالب وآموزنده باشند.

مشخصات کتاب با شتاب به پیش:

نام لاتین : Fast Forward نویسنده: ملانی ورویر و کیم آزارلی مترجم: دکتر محمود دانایی ژانر: روانشناسی و موفقیت تعداد صفحات: ۲۲۰

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
فیلترها