نمایش نسخه الكترونيك

left arrow
نویسنده:

ایگو دشمن من است

NotesPages 214 صفحه نویسنده: رایان هالیدی timer 7 ساعت

NotesPages 214 صفحه
              

معرفی کتاب

کتاب ایگو دشمن من است، نوشته‎ی رایان هالیدی، نویسنده و کارآفرین آمریکایی است. هالیدی سعی دارد خواننده را با اصلی‌ترین دشمنش که همان نفس درون است، آشنا کند. و راهکارهایی برای مقابله با آن مطرح می‌کند. سارا افراز با زبانی روان و قابل فهم این کتاب را ترجمه کرده است. در ادامه، به توضیحات بیشتری در مورد این کتاب خواهیم پرداخت.

معرفی کتاب

کتاب ایگو دشمن من است به‌خوبی دشمن‌ترین دشمن انسان را توصیف کرده و بیان نموده است این نفس(ایگو) آدمی است که انسان را به انجام اعمال بد تحریک می‌کند. هالیدی، رهنمودهایی برای غلبه بر این نفس ارائه می‌دهد که برای هر کس خواندنی و مفید است. او همچنین بیان می‌کند ایگو (نفس) دشمن هر چیزی است که پس از آرزو، موفقیت و شکست می‌آید.

گزیده‌ای از کتاب

« در دوران کار و زندگی‌ام، دریافته‌ام که اغلب پیامدهای ایگو چندان فجیع نیستند. بسیاری از افراد در زندگی شما - و در جهان - که تسلیم ایگو شده‌اند، به سزای عادلانه‌ی اعمال از نوع کارمایی‌ا‌‌ش که از بچگی به ما می‌آموختند نمی‌رسند. ای کاش به همان سادگی بود. درعوض، پیامدهای آن به پایان یکی از کتاب‌های محبوبم شباهت دارد. کتاب داستانی نوشته باد شولبرگ که شخصیت اصلی‌اش بر اساس زندگی‌های واقعی کارآفرینان صنعت سرگرمی از جمله ساموئل گلدوین و دیوید.اُ. سلزنیک نوشتهشده است. در آن کتاب، راوی به عمارت بزرگی فراخوانده می‌شود متعلق به یک غول خودپرست و ظالم هالیوود که خودِ او با ملقمه‌ای از ستایش‌ها و درهم‌برهمی‌ها و نهایتا نفرت، سربرآوردنِ شتاب‌ناک او را در این عرصه دنبال کرده بود. راوی در این لحظه‌ی شکننده، زندگی واقعی مرد را نظاره می‌کند، تنهایی، ازدواج تو خالی، ترس، عدم امنیت، ناتوانی در آنی بی‌حرکت ایستادن. او درمی‌یابد که انتقام همان کارمای بدی که انتظارش را داشت، برای همه‌ی قانون‌شکنی‌ها و خیانت‌هایش به سراغش نخواهد آمد. زیرا کارما پیش از این‌ها به سرش آمده بود. ای‌نطور می‌نویسد: من در انتظار سرنوشتی مرگبار و قاطعانه بودم. حالا می‌فهمم که آنچه به سرش آمده بود یک انتقام ناگهانی نبود بلکه روندی تدریجی بود، مرضی به جانش افتاده بود که در یک همه‌گیری مثل طاعون زادگاهش را مبتلا کرده بود؛ سرطانی که مثل خوره آرام آرام وجودش را از بین می‌بُرد، سرطانی که علائمش روز به روز پیشرفت می‌کرد و شدیدتر می‌شد: موفقیت، انزوا، ترس. ترس از همه‌ی مردان جوان، ترس از سمی گلیکز  تازه کار که سر درآورده بود تا او را به ستوه آورَد ، تهدید کند و بالاخره جایش را بگیرد.»

در مورد نویسنده کتاب

رایان هالیدی نویسنده و بازاریاب آمریکایی است. او مدیر سابق بازاریابی امریکن اپرل بوده و در نیویورک ابزرور ستون‌نویس است. هالیدی مطالعاتی موردی درخصوص شرکت‌هایی چون توییتر و فیسبوک برای نشان دادن قدرت تکنیک هک رشد داشته است.

کتاب‌های مرتبط

کتاب‌های مشابه با کتاب ایگو دشمن من است عبارت‌اند از: دوازده ستون موفقیت، فلسفه زندگی موفق، فصل بعدی زندگی‌ات را طرحی کن و بی‌حد و مرز.

چرا باید کتاب ایگو دشمن من است را بخوانیم؟

ایگو دشمن من است راهکارهای بسیار مفیدی برای کنترل و مدیریت نفس ارائه می‌دهد. وقتی در زندگی موفقیت‌ها یکی پس از دیگری به ما روی می‌آورند، در آن لحظه نیاز داریم کسی به ما هشدار دهد تا از خود بیخود نشویم و راه درستی را پیش بگیریم. خواندن کتاب صوتی ایگو دشمن من است، می‌تواند به شما کمک کند بر نداهای درون‌تان غلبه کنید و پس از موفقیت‌های فراوان، به خود غره نشوید.

مشخصات کتاب ایگو دشمن من است

نام لاتین کتاب: EGO Is The Enemy نویسنده: رایان هالیدی (Ryan Holiday) مترجم: سارا افراز تعداد صفحات: 216 ژانر: موفقیت و خودیاری

نظرات خوانندگان
 • 11/29/2021 | 12:29

  5
  title
  0 0
پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها