نمایش نسخه الكترونيك

left arrow
نویسنده:

ایکی گایی: رمز و راز ژاپنی‌ها برای زندگی شاد و طولانی


NotesPages 171 صفحه
              

معرفی کتاب

کتاب صوتی ایکی گایی نوشته‌ی هکتور گارسیا و فرانچسک میرالس، رمز و راز ژاپنی‌ها برای زندگی شاد و طولانی را با شما در میان می‌گذارد. در صورتی که با مفهوم ایکی گایی آشنا شوید مطمئنا تمایل خواهید داشت آن را در زندگی خود به کار ببرید. مفهوم این اصل ژاپنی را می‌توان «شادی همواره سرگرم‌ بودن» دانست. ژاپنی‌ها، به خصوص ساکنان جزیره‌ی اکیناوا توانسته‌اند با این اصل به طول عمر طولانی‌تری برسند. اما ایکی گایی چطور می‌تواند مردم ژاپن را امیدوار و دلگرم به فعالیت و زندگی نگه‌ دارد؟

موضوع این کتاب در مورد چیست؟

کتاب ایکی گای راز صدساله‌ی ژاپنی‌ها را برای شما می‌گشاید و با شرح جزئیات آن، شما را در مسیر یک زندگی طولانی و سرشار از شادمانی قرار می‌دهد. در فصل‌های مختلف عنوان‌های متفاوتی برای شما شرح داده می‌شود. در ابتدا درباره‌ی ایکی گایی، هنر جوان ماندن در حالی که دوره‌ی پیری را می‌گذرانید، می‌گوید. در ادامه با رازهای مقابله با پیری آشنا می‌شوید. برای این امر باید به چیزهای کوچکی که به طول عمری شادمانه می‌افزاید توجه کنید. این کتاب بیان می‌کند که در هر کاری که می‌کنید حرکت را مد نظر داشته باشید. مهم است کار و اوقات فراغت را به فضاهایی برای رشد تبدیل کنید. در فصل هنرمندان و نامداران زندگی طولانی، با گفتارهایی خردمندانه از کسانی که بیشترین طول عمرها را در جهان داشته‌اند آشنا می‌شوید. کتاب ایکی گایی اصول و خواص زیادی از این اصل را بیان می‌کند و در آخر ایکی گایی را هنر زندگی می‌داند.

نقل‌قول‌هایی از این کتاب

«در ژاپن که کار می‌کنید، روند کار، رفتار شما، و شیوه‌ی کارتان بسیار مهم‌تر از پیامدها و نتایج نهایی کار است. این‌که چنین پدیده‌ای برای اقتصاد خوب است یا بد از حوصله و مجال این کتاب بیرون است. آنچه که مسلم و قابل بحث است این است که یافتن و رسیدن به وضعیت حرکت در یک «کارگاه ثابت و کلیشه‌ای» بسیار راحت‌تر از محلی است که پیوسته در آن استرس داشته باشیم و تلاش کنیم به اهداف نامشخصی دست یابیم که کارفرمایان ما تعیین می‌کنند. مناسک و شعائر قوانین و اهداف روشنی در اختیار ما می‌گذارند که در رسیدن به وضعیت حرکنی ما را یاری می‌دهند. وقتی فقط یک هدف بزرگ پیش رو داریم، ممکن است احساس کنیم ما را خسته و سرگشته می‌کند: مناسک و شعائر راهی پیش پای می‌گذارد و ما را در روندی قرار می‌دهد که به هدف برسیم. وقتی با هدفی بزرگ رو به رو می‌شوید، آن را به هدف‌های کوچک‌تر تقسیم کنید و یکی یکی آن‌ها را تسخیر کنید.»

چرا این کتاب جذاب و خواندنی است؟

کتاب ایکی گایی اسراری را با شما در میان می‌گذارد که سال‌هاست در ژاپن مورد استفاده قرار می‌گیرند. این امر به افراد زیادی کمک کرده است تا عمری شاد و طولانی داشته باشند. حالا با تحقیقات نویسندگان این کتاب شما نیز می‌توانید زندگی خود را بهتر کنید. به شما پیشنهاد می‌شود که دنبال چیزهایی باشید که از آن‌ها لذت می‌برید، و از چیزهایی که دوست ندارید دوری کنید یا تغییرشان دهید. بگذارید کنجکاوی شما راهنمایتان باشد، و خود را به انجام دادن کارهایی مشغول کنید که به زندگی شما معنا و شادمانی می‌بخشند.

به خواندن ادامه دهید

هکنور گارسیا کتاب دیگری درباره‌ی اصول ژاپنی دارد که کتاب ایچیگو ایچی: هنر کسب بیشتری لذت از زندگی نام دارد. همچنین کتاب زیباترین جای جهان این‌جاست: دعوتی به خوشبختی از فرانچسک میرالس به شما پیشنهاد می‌شود.

مشخصات کتاب ایکی گایی

نام لاتین: Ikigai نویسندگان: هکتور گارسیا و فراچسک میرالس (Hector Garcia & Francesc Miralles) مترجم: علی هداوند ژانر: خودیاری تعداد صفحات: ۱۷۲

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها