این سوی چهره‌ها


              

معرفی کتاب

کتاب این سوی چهره ها اثر دکتر منصور دهستانی، به تحلیل روابط تیپ‌های شخصیتی مختلف و مهارت‌های لازم برای بهبود روابط بین آن‌ها می‌پردازد. در این مسئله که هر فردی دارای شخصیت و خصوصیت‌های اخلاقی منحصر به فرد است؛ در زندگی امروز بر هیچ کس پوشیده نیست. این کتاب به شما کمک م‌کند تا تیپ شخصیتی خود و اطرافیانتان را بهتر بشناسید. به واسطه‌ی این شناخت می‌توانید روابط خود را بهبود بخشید.

معرفی کتاب این سوی چهره ها

کتاب این سوی چهره ها به برسی و شناخت علم نوینی در حوزه روان‌شناسی می‌پردازد. علم سوشیونیکس یا تیپ شناسی اجتماعی، علمی است که فرد با آگاهی نسبت به تیپ شخصیتی خود و ویژگی‌هایش و همین‌طور تیپ شخصیتی اطرافیانش، می‌تواند نقاط قوت و ضعف روابطش را شناسایی کند و در صدد بهبود آن برآید. از این جهت، این کتاب راهنمایی کاربردی برای بهبود روابط خانوادگی، شاگرد و معلم در مدرسه و همکاران در محیط کار است. اگر می‌خواهید به طور دقیق با تیپ‌های شخصیتی و نحوه‌ی شکل گیری آن‌ها آشنا شوید؛ پیشنهاد می‌شود قبل از مطالعه این کتاب، کتاب آن سوی چهره‌ها که به خودشناسی عمقی MBTI می‌پردازد را مطالع کنید. البته در کتاب حاضر نیز این تیپ‌ها به طور خلاصه توضیح داده می‌شوند.

گزیده‌ای از کتاب

«ویژگی‌های کلی برون‌گراها این‌هاست:
 1. از صحبت کردن با دیگران انرژی می‌گیرند.
 2. شناختن آن‌ها به نسبت آسان است و از نظر دیگران افرادی معاشرتی هستند.
 3. در ملاقات با دیگران و افراد ناشناس راحت هستند.
 4. دوست دارند کانون توجه باشند.
 5. اهل صحبت کردن هستند و اغلب ارتباط کلامی را به نوشتن ترجیح می‌دهند.
 6. ...»
«در تمامی فضاهای ارتباط انسانی موانع مشخصی وجود دارند که به فرستادن و دریافت درست پیام آسیب می‌زنند. مهم‌ترین موانع ارتباطی که به «سه میم سه ت» معروف هستند این‌هاست:
 1. م‌خالفت
 2. م‌چ‌گیری
 3. م‌لامت
 4. ت‌حکم
 5. ت‌حمیل
 6. ت‌حقیر»

در مورد نویسنده کتاب

منصور دهستانی نویسنده این اثر، در رشته مدیریت و برنامه‌ریزی آموزشی موفق به کسب درجه دکتری شدند. دکتر دهستانی در زمینه تدریس، مشاوره و پژوهش کارنامه‌ی درخشانی دارند. ایشان در زمینه شخصیت‌شناسی و دسته بندی تیپ‌های شخصیتی، روان‌شناسی و مهارت‌های زندگی تحقیقات بسیاری انجام دادند.

دیگر آثار نویسنده

دکتر دهستانی در زمینه روانشناسی، کتاب‌هایی تحت عنوان مهارت‌های زندگی، آن سوی چهره‌ها، 9 چراغ جادوی شخصیت، نگرش 360 درجه و تفکر 360 درجه را نیز به چاپ رسانیده‌اند.

چرا باید کتاب این سوی چهره ها را بخوانیم؟

در واقع مهمترین عاملی که موجب بقا و پیشرفت ما می‌شود ارتباط است. به همین دلیل برای این‌که این روابط همواره برای هر دو طرف با تیپ‌های شخصیتی متفاوت مؤثر تلقی شود، لازم است که ما به خودشناسی و خودآگاهی برسیم. با توجه به پیشرفت علم، در حوزه روان‌شناسی به روش‌های متعددی می‌توان به این مهم دست پیدا کنیم. کتاب این سوی چهره ها راهنمایی کاربردی است که به شما کمک می‌کند روابط اجتماعی خود را ارزیابی کنید. نقاط مثبت و منفی آن‌ها را بیابید و در جهت بهبود و یا تعدیل آن روابط گام بردارید. این کتاب حتی از این جهت هم به شما کمک می‌کند که بدون در نظر گرفتن روابطتان در محیط کار با خود فکر کنید که آیا شغلی که انتخاب کرده‌اید برایتان مناسب است یا نه.

مشخصات کتاب این سوی چهره ها

 • نام کتاب: این سوی چهره ها
 • نویسنده: دکتر منصور دهستانی
 • ژانر: روان‌شناسی - شخصیت‌ شناسی
 • تعداد صفحات: 184
 

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها