نمایش نسخه صوتی یا ویدئویی

left arrow
نویسنده:

اگر تو بودی چه می‌کردی؟


            

معرفی کتاب

کتاب اگر تو بودی چه می کردی نوشته‌ی گریگوری استاک، مجموعه‌ای از سوالات را گردآوری کرده است که به شما کمک می‌کند، خودتان را بهتر درک کنید، دیگران را بهتر بشناسید و اگر در جمعی هستید که حرف چندانی برای گفتن پیدا نمی‌شود، با این سوالات موضوعاتی برای بحث و گفتگو پیدا کنید و بتوانید ارتباطات جدیدی شکل دهید. ما غالبا از طرح پرسش‌هایی که عجیب و غیرمنتظره به نظر می‌رسند، اجتناب می‌کنیم. در حالی که همین پرسش‌ها هستند که راه را بر تفاهم و صمیمیت می‌گشاید. با ما همراه باشید تا بدانید چرا کتاب اگر تو بودی چه می کردی را می‌توانید همیشه همراهتان داشته باشید.

معرفی کتاب

در کتاب اگر تو بودی چه می‌کردی؟ به قدر کافی پرسش هست، که به شما امکان دهد حتی اگر از برخی‌ سوال‌ها خوشتان نیامد، یا به نظرتان خجالت‌آور آمدند، از آنها بگذرید و باز هم سوالات جذابی برای تفکر و پرسیدن از دیگران داشته باشید. پرسش‌هایی که می‌توانند جاده‌ای باشند به سوی رشد شخصی، وسیله‌ای باشند برای عمیق کردن رابطه‌ها، راهی سریع برای شناختن غریبه‌ها و یا فقط یک سرگرمی که به باز کردن یخ جمع‌ها کمک می‌کند. با فکر کردن به این سوال‌ها و شنیدن پاسخ‌های مختلف از سوی دوستان نزدیک و حتی غریبه‌ها، حسابی متعجب خواهید شد؛ چرا که اکثر اوقات پاسخ‌ها حیرت‌انگیزند!

بخش‌هایی جذاب از کتاب اگر تو بودی چه میکردی

چه چيز باعث می‌شود زندگی نقد در اين زمان را فدای زندگی در جايی و زمانی ناشناخته كنید؟ آيا مردمان قرون گذشته ماجراجوتر از ما بودند، يا اجتناب از خطر و ماجرا، سخت‌تر از امروز بود؟ نعمت و فراوانی تا چه حد باعث می‌شود افراد تن آسا و روی گردان از خطر شوند؟ اغلب افراد می‌گويند اگر كف خيابان يک كيف پر از پول پيدا كنند، آن را به صاحبش برمی‌گردانند يا به پليس می‌دهند. حرفشان را باور می‌كنيد؟ خيلی‌ها هم معتقدند كه كيف پول گم شده‌شان هرگز به آن‌ها برنخواهد گشت. آيا شما هم همين فكر را می‌كنيد؟ اين تضاد را چطور توضيح می‌دهيد؟ آيا حاضريد در تحقيقاتی سرمايه‌گذاری كنيد كه طراحی شده تا نشان دهد آيا افراد آن‌قدر درست‌كار هستند كه يک كيف پر از پول را به صاحبش برگردانند؟ نظرتان راجع به استفاده از مرخصی استعلاجی در حالی كه بيمار نيستيد، چيست؟ آيا تا به‌حال شده از محل كارتان يک تماس تلفنی غيرمجاز و شخصی و راه‌دور داشته باشيد، يا از كالا يا ابزاری كه متعلق به محل كارتان است استفاده‌ی غيرمجاز كنيد؟ آيا تا به حال كارت ورود و خروج، يا يک گزارش مالی را دستكاری كرده‌ايد؟ اگر در اثر يک خطای كامپيوتری مبلغی بسيار بيشتر از حقوقتان به حسابتان بريزند، آيا گزارش خواهيد كرد؟ آيا چنين انتخاب‌های اخلاقی را سياه يا سفيد می‌بينيد (يعنی يا بايد كرد، يا نبايد كرد)؟

مشخصات کتاب اگر تو بودی چه می کردی

عنوان اصلی کتاب: The book of questions نویسنده: گریگوری استاک Gregory Stock برگردان: زهره زاهدی ژانر: راه و رسم زندگی تعداد صفحات کتاب: ۱۳۲صفحه

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها