نویسنده:

اگر اشتباه کرده باشیم چه؟: تصور حال در قالب گذشته

NotesPages 288 صفحه نویسنده: چاک کلاسترمن timer 11 ساعت

NotesPages 288 صفحه
              

معرفی کتاب

  چاک کلاسترمن در کتاب صوتی اگر اشتباه کرده باشیم چه؟ تصور حال در قالب گذشته، دنیای معاصر را تجسم می‌کند و این مساله را بررسی می‌کند که شاید باورها و فرضیات فعلی ما در مورد جهان، به نحوی اشتباه ثبت شده باشند. این کتاب حول پاسخ به پرسش‌های عینی و ذهنی بسیاری می‌گردد و بر پایه مصاحبه‌هایی از افراد متفکر و خلاق نوشته شده است.  

این کتاب در مورد چیست؟

مبنای کتاب صوتی اگر اشتباه کرده باشیم چه؟ بر پایه اشتباه بودن نوشته شده است. بسیاری از موارد و چیزهایی را که در زندگی با آنها مواجه شده‌ایم و درک کرده‌ایم و تا کنون آنها را به عنوان معیاری درست و استاندارد شناخته‌ایم، ممکن است اشتباه باشند. کلاسترمن در این کتاب، بر این مساله تمرکز دارد تا به ما بیاموزد، طوری به زمان حال بنگریم که انگاردر زمان گذشته هستیم. بلکه بتوانیم کمی بیشتر به اشتباهات خود پی ببریم هر چیزی را همانگونه که هست، بدون تفکر، نپذیریم. نویسنده در این کتاب سعی دارد از تاریخ نظریه‌های علمی گرفته تا درک ما از نابغه‌های تاریخی را، به نوعی در قالب طنز به چالش بکشد. همچنین راه‌های رسیدن به روحیات مثبت و سازنده را بیان می‌کند.  

نقل قول‌هایی از کتاب صوتی اگر اشتباه کرده باشیم چه؟

« فرضیه شبیه‌سازی بسیار جذاب و گیراست، دلیلش هم تا بخشی این است که منطق دیوانه‌وارش خیلی  از مسائل محال و غیر قابل توجیه را حل می‌کند. برای هر چیزی که اکنون آن را در قالب عناوینی چون روح، معجزه، ستاره‌شناسی، تسخیر بدن توسط روح دسته بندی می‌کنیم به ناگه تکنولوژیکی از آستین در می‌آورد: آنها باگ‌هایی در برنامه‌اند ( یا در موارد تجربه‌های نزدیک به مرگ، به چیزهایی همچون کدهای جعلی می‌مانند.) متخصصین الهیات وقت زیادی را صرف پی بردن به این موضوع می‌کنند که خداوند متعال چطور توانسته باعث فاجعه‌ای مثل هولوکاست شود؛ اما وقتی که خدا با نوجوان فرضی گرین در سال 4956 جایگزین می‌شود، صورت مساله خود به خود پاک می‌شود (بچه‌های عجیب و غریب عاشق مرگ‌اند). علاوه بر این، فرضیه شبیه‌سازی به هیچ وجه با وجود خدا مغایرت ندارد. »  

درباره نویسنده

چاک جان کلاسترمن ۵ ژوئن ۱۹۷۲ متولد شد. او نویسنده و مقاله‌نویس امریکایی است که بیشتر در رابطه با فرهنگ عامیانه امریکایی می‌نویسد. همچنین تا به حال برای خیلی از مجلات مطرح جهان، مانند نیویورک تایمز و اسکوائر نویسندگی کرده است. کلاسترمن هشت اثر غیرداستانی‌ و همچنین دو رمان به رشته تحریر درآورده است.  

چرا این کتاب جذاب و خواندنی است؟

کتاب صوتی اگر اشتباه کرده باشیم چه؟ پر از هوش و بینش است. همانطور که نویسنده با شوخ‌طبعی ایده‌ها را وارونه می‌کند تا درک بهتری از آنها به دست آید، خواننده را به فکر فرو می‌برد. این کتاب هوشمندانه و سوداگرانه با یادداشت‌های بسیار جالب، اعتقادات ما را با شوخی و بصیرت به چالش می‌کشد.  

مشخصات کتاب اگر اشتباه کرده باشم چه؟ تصور حال در قالب گذشته

نام لاتین کتاب: But What If We're Wrong?: Thinking About the Present As If It Were the Past نویسنده: چاک کلاسترمن Chuck Klosterman مترجم: نوشین سلیمانی زبان اولیه کتاب: انگلیسی ژانر: خودیاری تعداد صفحات: 288          

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها