اولین‌بار برای پدرها


            

معرفی کتاب

  کتاب اولین بار برای پدرها نوشته تیم مانجیم راهنمای رفتاری برای پدران است. این کتاب به پدرها کمک می‌کند که بتوانند ارتباط خوبی با فرزندانشان داشته باشند.  

معرفی کتاب

فهمیدن اینکه برای اولین بار پدر خواهید شد احساسی باورنکردنی است. زندگی شما دیگر هرگز مثل سابق نخواهد شد. اگرچه، از نظر بیولوژیکی، کار شما تمام شده است، اما کار واقعی شما تازه دارد شروع می‌شود؛ حمایت از مادر آینده فرزندتان در تمام مراحل بارداری و آماده شدن برای نقش جدید خود به عنوان پدر. اکثر پدران آینده احساس عدم آمادگی می‌کنند، اما کتاب اولین بار برای پدرها ، 50 نکته‌ای که واقعا باید بدانید و تمام توصیه‌های تخصصی لازم برای هر مرحله، از دریافت اخبار گرفته تا دو ساعت خواب شبانه، به شما آموزش خواهد داد. در حین خواندن این کتاب، نکات آموزشی مفید و مشاوره تخصصی را دریافت خواهید کرد.  

گزیده‌هایی از کتاب اولین بار برای پدرها

«لحظه‌ای که فزرندتان برای اولین بار در چشمان شما نگاه می‌کند و انگشتتان را در دستش می‌گیرد، لحظه‌ای جادویی است. با این حال بی‌راه نیست اگر علاوه بر  این شگفتی و بهت احساسات دیگری نظیر ناباروی نیز سراغ شما بیاید. آخر چگونه است که موجودی به این کوچکی این همه به زمان و مراقبت نیاز دارد؟ آیا نوزاد شما همیشه خواب‌آلود است؟ مطابق تحقیقاتی که در دهه نود میلادی، نوزادان با توجه به میزان خوابشان به سه دسته تقسیم شدند. «نوزادان متوسط» هر شبانه روز دوازده تا بیست ساعت می‌خوابند و شش تا چهارده بار شیر می‌خورند. آنها در زمان بیداری معمولا ساکت هستند، به صداهای اطراف گوش می‌کنند تا به طریقی خود را آرام کنند. «نوزادان آسان» ساعات بیشتری می‌خوابند و شش تا چهارده بار شیر می‌خورند و به راحتی می‌توان آنها را راضی نگه داشت. «نوزادان آرام» در هر شبانه روز هجده تا بیست ساعت می‌خوابند و هنگامی هم که بیدارند آرام و ساکت هستند و نیاز اندکی به توجه دارند. هر پدر و مادری پس از تولد فرزندش به زمان نیاز دارد تا خود را با نقش جدیدش هماهنگ کند، پس به خود زمان و فرصت کافی بدهید و بیش از حد فعالیت نکنید و انتظار نداشته باشید که همه چیز را بدانید. بهتر است کارهای خود را مرتب و منظم و زیرکانه پیش ببرید تا این که سخت‌تر تن به کار شاق فرزندپروری دهید. اولویت‌بندی در اینجا حرف اول را می‌زند: تصمیم بگیرید که کدامین کارها را می‌توان به فردا سپرد و کدامین کارها باید هم اکنون انجام شود.»  

در مورد نویسنده کتاب

تیم مونجیم مدیر اجرایی Springboard for Children، یک موسسه خیریه سوادآموزی کودکان و مدیر Dads Unlimited است، شرکتی که به پدران شاغل کمک می‌کند مسئولیت‌های متعدد را به دست بیاورند. وی همچنین سه پسر دارد و با یک ماما ازدواج کرده است.  

خواندن این کتاب به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

خواندن کتاب اولین بار برای پدرها را به تمام پدرانی که اولین بار است این نقش را تجربه می‌کنند و می‌خواهند با فرزندشان رابطه خوبی داشته باشند پیشنهاد می‌کنیم.  

مشخصات کتاب اولین بار برای پدرها

نام لاتین کتاب: Fantastic First-Time Father نویسنده: تیم مانجیم Tim Mungeam مترجم: امیرحسین میرزائیان زبان اولیه کتاب: انگلیسی ژانر: موفقیت و خودیاری تعداد صفحات: 232      

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها