نویسنده:

انگشت جادویی و داستان آسانسور بزرگ شیشه‌ای


            

معرفی کتاب

  کتاب صوتی انگشت جادویی و داستان آسانسور بزرگ شیشه‌ای یکی از آثار رولد دال، از مجموعه داستان‌های عجیب آقای دال است. این کتاب داستان‌هایی مصور و جذاب را برای کودکان روایت می‌کند.  

این کتاب در مورد چیست؟

کتاب صوتی انگشت جادویی، داستان دختری 8 ساله‌ای را روایت می‌کند که در مواقع عصبانیت، سر انگشتش شروع به گزگز می‌کند. با این انگشت جادویی خود، کارهایی عجیب و غریب و خارق‌العاده انجام می‌دهد. دخترک، همسایه‌اش را که شکارچی ماهری است، برای شکار حیوانات تنبیه می‌کند. پیامی که این داستان در قالب طنز و تخیل به کودکان انتقال می‌دهد، دوست داشتن حیوانات و آزار نرساندن به آنهاست. داستان دیگری که در این کتاب می‌خوانیم، داستان آسانسور بزرگ شیشه‌ای است. این داستان درباره‌ چارلی و خانواده‌اش است که سوار یک آسانسور بزرگ شیشه‌ای اسرارآمیز می‌شوند. ناگهان یک سفینه‌ فضایی بزرگ از راه می‌رسد و می‌خواهد مسافرانش را به اولین هتل فضایی تاریخ برساند.  

نقل قول‌هایی از کتاب صوتی انگشت جادویی

« آقای گِرگ و پسرهایش هیچ چیز را به اندازه شکار کردن دوست نداشتند. شنبه‌ها صبح تنگ‌ها را برمی‌‌داشتند و برای شکار پرنده‌ها و حیوانات دیگر به جنگل می‌رفتند. حتی فیلیپ، که فقط هشت سالش بود، تفنگ داشت. من اصلا از شکار کردن خوشم نمی‌آید. اصلا تحمل آن را ندارم. اصلا نمی‌توانم قبول کنم که آدم‌ها حق داشته باشند حیوانات را از بین ببرند، آن هم برای تفریح! این است که همیشه سعی می‌کردم با زبان خوش حالی‌شان کنم، اما آنها فقط به حرف‌هایم می‌خندیدند. حتی یک بار همین حرف‌ها رو به آقای گرگ زدم، اما او اصلا انگار مرا ندیده باشد، راهش را کشید و رفت. یک روز، شنبه صبح، دیدم فیلیپ و ویلیام و پدرشان از جنگل آمدند بیرون و بچه آهوی قشنگی را که شکار کرده بودند با خودشان می‌بردند. از دیدن آن منظره چنان کفری شدم که شروع کردم به داد و بیداد و سرشان داد کشیدم. فیلیپ و ویلیام به من خندیدند و دهن کجی کردند و آقای گرگ گفت: «برو خونه و به درس و مشقت برس.» این بود که آن اتفاق افتاد! »  

درباره نویسنده

روالد دال، محبوب‌ترین نویسنده کودک، در سال 1916 در ولز و از والدین نروژی متولد شد. کتاب‌های او با وجود درگذشت وی در سال 1990 همچنان پرفروش هستند. داستان‌های او  55 میلیون نسخه در انگلیس فروخته است! کوئنتین بلیک یکی از شناخته‌شده‌ترین و دوست‌داشتنی‌ترین تصویرگران کودکان است. غیر ممکن است که بدون تصاویر و نقاشی‌های کوئنتین بلیک، بتوان به نوشته‌های رولد دال فکر کرد.  

چرا این کتاب جذاب و خواندنی است؟

کتاب صوتی انگشت جادویی ، داستان‌هایی تخیلی و جذاب را برای کودکان روایت می‌کند که هر کدام پیام و نکته‌ای را به کودکان آموزش می‌دهند. می‌توانید این کتاب را برای فرزندان خود تهیه کنید تا با شنیدن آن و دیدن تصاویر جذابش، سرگرم شوند.  

پیشنهاد کتاب

برای مطالعه بیشتر کتاب غول بزرگ مهربان، نوشته رولد دال، که داستانی تخیلی درباره غول مهربانی که دختر بچه‌ای را می‌دزدد روایت می‌کند، پیشنهاد می‌کنیم.  

مشخصات کتاب صوتی انگشت جادویی

نام لاتین کتاب: The Magic Finger and The Great Glass Elevator نویسنده: رولد دال Roald Dahl مترجم: علی هداوند زبان اولیه کتاب: انگلیسی ژانر: داستان تعداد صفحات: 242    

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها