نمایش نسخه الكترونيك

left arrow
نویسنده:

امید


NotesPages 167 صفحه
              

معرفی کتاب

  کتاب صوتی امید مجموعه‌ای از گزین‌گویه‌های آنتوان چخوف، نویسنده و نمایشنامه‌نویس مشهور روسی است که به تلاش وحید کیان گردآوری و ترجمه شده است. متن این کتاب به زبان فارسی و انگلیسی است که برای درک هرچه بهتر معنای جملات موثر خواهد بود.  

این کتاب در مورد چیست؟

کتاب صوتی امید سخنان پربار و ارزشمند آنتوان چخوف را به صورت دو زبانه ارائه می‌دهد. چخوف نام خود را در ادبیات روسیه و جهان با داستان‌های کوتاه بی‌نظیرش جاودانه کرده است. دو زبانه بودن این کتاب علاوه بر تقویت زبان انگلیسی، شما را با افکار، بیان و سخنان آنتوان چخوف آشنا می‌کند.  

نقل قول‌هایی از کتاب صوتی امید

« چخوف پس از پایان بردن دوره مدرسه در دانشكده پزشكی دانشگاه مسكو، دانشكده‌ای كه سرانجام از آن فارغ‌التحصیل شد، نام‌نویسی كرد. تجربه پزشكی و علمی چخوف در برخورد خونسردانه بسیاری از شخصیت‌های داستان‌هایش در رویارویی با اتفاقات ناگوار به روشنی مشهود است. After he finished grammar school Chekhov enrolled in the Moscow University Medical School, where he would eventually become a doctor. Chekhov’s medical and science experience is evident in much of his work as evidenced by the apathy many of his characters show towards tragic events.   علمی كه به آن عمل نشود ارزشی ندارد. Knowledge is of no value unless you put it into practice.   مردم به زنی كه زیبا نیست می‌گویند: چه چشمان زیبایی، چه گیسوان زیبایی داری. When a woman isn't beautiful, people always say: ‘You have lovely eyes, you have lovely hair’.   هیچ روانشناسی نباید به فهمیدن آنچه نمی‌فهمد تظاهر كند. فقط احمق‌ها و شارلاتان‌ها هستند كه همه چیز را می‌دانند و هیچ نمی‌فهمند. No psychologist should pretend to understand what he does not understand ... Only fools and charlatans know everything and understand nothing   مردم به هنگام بدرقه مهمانانشان صادق‌تر و خوش‌خلق‌ترند تا به هنگام دیدارشان. People are far more sincere and good-humored at speeding their parting guests than on meeting them. »   درباره نویسنده: آنتون پاولوویچ چخوف متولد ۲۹ ژانویه ۱۸۶۰ در تاگانروگ است. وی داستان‌نویس و نمایش‌نامه‌نویس برجسته روس است و در زمان حیاتش بیش از ۷۰۰ اثر ادبی را خلق کرد. داستان‌های کوتاه چخوف، او را به مهم‌ترین نویسنده در این زمینه تبدیل کرد. همچنین در زمینه نمایش‌نامه‌نویسی نیز آثار برجسته‌ای را آفریده که به عنوان نمونه می‌توان به نمایش‌نامه باغ آلبالو اشاره کرد. فرصت‌های از دست رفته زندگی، آدم‌هایی که حرف همدیگر را نمی‌فهمند، حمله به ارزش‌های غلط اما رایج اجتماع و تضاد طبقاتی، از جمله موضوعاتی که آنتوان چخوف در آثارش به آن‌ها پرداخته است. آنتوان چخوف در 15 ژوئیه سال 1904 در سن 44 در اثر خون‌ریزی مغزی در آلمان در گذشت.   چرا این کتاب جذاب و خواندنی است؟ اغلب نویسندگان و منتقدان تئاتر، آنتوان چخوف را پس از ویلیام شکسپیر، بزرگترین نویسنده همه دوران‌ها می‌دانند. نمایش‌نامه‌های او در سراسر دنیا بسیار مشهور و تاثیرگذار بوده است. بنابراین آشنایی با زندگی او و خواندن جملات گوهرباری که جهت تلطیف روحیات مردم به کار برده است، کتاب صوتی امید را شنیدنی و جذاب می‌کند.  

مشخصات کتاب صوتی امید

نویسنده: آنتوان چخوف Anton Pavlovich Chekhov مترجم: وحید کیان ژانر: جملات قصار تعداد صفحات: 167    

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها