نمایش نسخه صوتی یا ویدئویی

left arrow

افسردگی


              

معرفی کتاب

ویلیام استایرن در کتاب افسردگی از بیماری افسردگی خودش می‌گوید، او بیماری‌اش را به طور کامل توصیف می‌کند و بیان می‌کند که چگونه از یک نویسنده موفق بودن تا مرز خودکشی پیش رفت. اگر می‌خواهید همزمان با شندین داستانی واقعی از شرح بیماری افسردگی یک شخص، با جزئیات این بیماری هم آشنا شوید، کتاب افسردگی می‌تواند دید خوبی به شما بدهد.

معرفی کتاب افسردگی

همه درمورد افسردگی شنیده‌ایم و حتی شاید مطالب و کتاب‌هایی هم درمورد آن خوانده باشیم؛ اما کمتر کسی که خودش درگیر این بیماری مهلک نشده باشد، می‌داند که روزهای کسی که به افسردگی مبتلا است چگونه می‌گذرد. در کتاب افسردگی، ویلیام استرن دست ما را می‌گیرد و می‌برد به زندگی واقعی یک فرد افسرده، به روزهای تلخ و سختش، به اندوه بی‌پایان و وسیعش، به روند نزولش از نویسنده‌ای موفق به فردی متمایل به خودکشی. بعد نویسنده از روند درمانش می‌گوید و اینکه چطور این دوران را پشت سر گذاست و به بیماری‌اش غلبه کرد. کتاب افسردگی، در واقع نسخه کوتاه‌ شده کتاب ظلمت آشکار است که شهرت نویسنده‌اش را در سال‌های پایانی حرفه‌اش دو چندان کرد. اگر فرصت ندارید نسخه کامل را بخوانید یا قبلا نسخه کامل  را خوانده‌اید و دوست دارید دوباره خلاصه‌ای از آن را مرور کنید، خواندن این کتاب را به شما توصیه می‌کنیم.

بخش‌هایی خواندنی از کتاب افسردگی

او صاحب روزنامه‌ی پاریس ژور شد. همچنین تهیه‌کننده‌ی فیلم. او صاحب اسب مسابقه‌ای برجسته‌ای بود و از لذت داشتن برنده‌های زیادی در داخل و خارج فرانسه لذت می‌برد. او که هدفش کسب رضایت‌های فرهنگی اصیل بود، تبدیل به خیری شناخته‌شده شد و درکنار آن انتشاراتی را تأسیس کرد که شروع به تولید آثار فاخر ادبی کرد. پریکس دل دوکا برای من خیلی خوشایند بود طوری که هر خودآزمایی گسترده‌ای به نظرم احمقانه می‌آمد و در نتیجه با کمال رضایت آن را پذیرفتم و در جواب نوشتم از اینکه توانستم شرایط مورد قبول را به دست بیاورم، افتخار می‌کنم و در مراسم شرکت خواهم کرد. آن موقع با بی قراری منتظر سفری تفریحی بودم، نه رفت و برگشتی باعجله. اگر می‌توانستم وضعیت ذهنی‌ام را در روزی که جایزه به من می‌دادند پیش‌بینی کنم، هیچ وقت قبول نمی‌کردم. نشاط آور و آنارشیک او را تحسین نکرد. کاش در سال‌های اخیر کارهای بیشتری از او می‌دیدم؛ مرگ ناگهانی او خلا خاصی در من باقی گذاشت، همان‌کاری که معمولاً خودکشی با هر کسی انجام می‌دهد. اما به این حادثه به واسطه‌ی چیزی که به آن واکنش قابل پیش‌بینی از جانب خیل ی‌ها می‌گوییم، بعد تأثرانگیز بیشتری داده شد: انکار، ردپذیرش واقعیت خودِ خودکشی، گویی این کار داوطلبانه بر خلاف تصادف یا مرگ در اثر دلایل طبیعی ته‌رنگی از غفلت در خود دارد که به نوعی انسان و شخصیتش را کوچک می‌کند.

چرا این کتاب مفید و کاربردی است؟

افسردگی را بیماری قرن نامیده‌اند که می‌تواند هرکسی با هر سطح تحصیلات و شرایط زندگی را به کام خود بکشاند. در کتاب افسردگی با تجربه ویلیام استایرن درباره دوران افسردگیش آشنا می‌شویم و درمی‌یابیم که افسردگی چه تاثیر عمیق و مخربی می‌تواند بر زندگی داشته باشد.

مشخصات کتاب افسردگی

عنوان اصلی کتاب: Depression نویسنده: ویلیام استایرن مترجم: صبا راستگار، به سرپرستی حسین کاظمی یزدی ژانر: روانشناسی و خودیاری تعداد صفحات کتاب: ۱۰۸ صفحه

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها