معرفی کتاب

کتاب اشباح، اثر م. ر. جیمز، یک کتاب جادویی، با چاشنی وحشت است. مجموعه‌ای از داستان‌هایی که نویسنده درمورد اشباح نقل کرده در یک کتاب گرد هم آمده‌اند تا پاسخگوی نیازهای هیجانی ما باشند. اگر تشنه‌ی تزریق آدرنالین و هیجان در خونتان هستید، و می‌خواهید رعشه به تنتان بیفتد، در خواندن این کتاب درنگ نکنید. م. ر. جیمز، نویسنده‌ی بریتانیایی حاذق قرن نوزده و بیست، که به داستان‌های ترسناک و تخیلی‌اش مشهور است، داستان‌هایی هم درباره‌ی اشباح در آستین دارد. او با قلمی جادویی، کلماتی سری و سحرآمیز برای ما می‌نویسد که مو به تنمان سیخ کند؛ خود جیمز می‌گوید اگر هرکدام از این داستان‌ها توانسته باشند در کسی احساس ناراحتی ایجاد کند، به هدفش از نوشتن این‌ها رسیده‌ است. البته که لذت ما هم در همین است که بترسیم و جلو برویم. مانند داستان‌ها و فیلم‌های ترسناک، کتاب اشباح هم با تصاویر زیبایی شروع می‌شود. منظره‌ای زیبا از خانه‌ای سلطنتی در شرق انگلستان که تصورش دل هر کسی را می‌برد. اما این تنها حربه‌ای است که نویسنده به کار برده تا مخاطب را به داخل داستان بکشاند. درست است که هنگام خواندن کتاب اشباح به چیزی غیر از داستان فکر نخواهید کرد، اما بعد اتمامش قطعا بر مانتیگو رودز جیمز، نویسنده‌ی کتاب،  «درود» خواهید فرستاد.

بخش‌هایی از کتاب

«من تا حدودی همه جای کشور را می‌شناسم(او گفت). قبلاً بهارها برای بازی گلف خیلی به سیبرگ می‌رفتم. معمولاً با یکی از دوستانم _هنری لاگ، احتمالاً می‌شناسی‌اش _(گفتم: «کمی.») به «بیر» می‌رفتیم و با هم خیلی خوش بودیم. بعد از مرگ او، دیگر دل و دماغ رفتن به آن جا را ندارم؛ البته نمی‌دانم بعد از آن اتفاقی که در آخرین سفرمان به آن جا افتاد، باز هم بلید بروم یا نه.» «و این حس شگفتی و در واقع نآرامی وقتی قوی شد که معلوم شد، هر چند که تابوت او بسیار سالم است و هیچ جای شکستگی روی آن به چشم نمی‌خورد، هیچ نشانه‌ای از بدن، استخوان یا خاکستر در آن نیست.»

از کتاب اشباح نمی‌ترسید؟

نویسنده‌ی این کتاب، شناخت زیادی نسبت به قرون وسطی دارد، جایی که خرافه‌های بسیاری وجود داشت. این مسئله، و تجربیات شخصی او در، زمینه‌ی ترس‌ها و داستان‌های ترسناکی که شنیده و گفته است، سبب این شده تا در نوشتن داستان‌های ژانر وحشت چیره‌دست باشد.

هشدار می‌دهم

کتاب اشباح، شبیه یک میدان مینی طراحی شده، که هر کجای آن پا بگذارید، امکان انفجار هست. سراسر متن این کتاب تله‌گذاری شده است. هر حرکت اشتباه و پیش‌بینی نشده‌ای می‌تواند منجر به یک اتفاق ناهنجار در عروق شما گردد. از طرفی متن این کتاب به گونه‌ای مسلط بر جریان فکر و داستان‌ها تنظیم شده است. به خوبی سرعت روایت آن مدیریت شده و نشانه‌هایی برای آن‌ها که مشتاقند در آن چیده شده است. در سفری که با رودز جیمز، نویسنده‌ی این کتاب اشباح خواهید داشت. می‌توانید تنها به گفته‌های او فکر و گوش کنید، یا اینکه اگر جرئت کردید به طرف اطراف هم سر و گوشی بجنبانید.

مشخصات کتاب اشباح

نام نویسنده: م. ر. جیمز نام مترجم: حسین کاظمی یزدی زبان اصلی: انگلیسی ژانر: رمان خارجی، وحشت تعداد صفحات: 168

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها