نمایش نسخه صوتی یا ویدئویی

left arrow
نویسنده:

استادان بسیار زندگی‌‌های بسیار

NotesPages 231 صفحه

      

معرفی کتاب

استادان بسیار زندگی های بسیار، کتابی است در زمینه هیبنوتیزم که تجربیات پیش از تولد و پس از مرگ را بررسی می‌کند. دکتر وایس این موضوع را هنگامی بررسی کرد که یکی از بیمارانش در حالت هیپنوتیزم بود. این که با مرگ زندگی انسان خاتمه می‌یابد، باوری اشتباه است و در واقع مرگ تولدی دیگر است و با مرگ، زندگی ابدی آغاز می‌شود. برای اینکه بیشتر درباره‌ی این کتاب بدانید با ما همراه باشید.

موضوع کتاب درمورد چیست؟

کاترین که در حالت هیپنوتیزم است، این حالت تمام زندگی‌هایی که داشته است را می‌بیند. در زندگی اول‌اش در یک خانواده محافظه‌کار کاتولیک است که در این زندگی ترس‌های بسیاری دارد. در زندگی دوم‌اش مستخدمی بسیار بی نظم در یک خانه‌ی سلطنتی است و در زندگی بعدی‌اش او بچه فقیری است که برای کار به یک خانه بسیار زیبا می رود و هم‌چنین در زندگی دیگرش او یک خلبان جنگی است که با انگلیسی‌ها در جنگ است.

بخش‌هایی از کتاب

«من می‌دانم که برای هر چیز دلیلی وجود دارد. شاید در لحظه وقوع یک رویداد روشن‌بینی و بصیرت درک علت را نداشته باشیم، اما به یاری گذشت زمان و بردباری بر ما روشن خواهد شد». «هیپنوتیزم ابزار شگفت‌آوری است که به بیمار کمک می‌کند حوادث فراموش شده در گذشته‌های دور را به خاطر آورد. هیچ راز و رمزی ندارد. فقط قرار گرفتن در وضعیت تمرکز فشرده است». «طبق نوشته اغلب محقق‌ها، ارواح تمایل دارند که در گستره چندین زندگی به صورت گروهی، مکررا به جسم بازگردند و به سرنوشت‌شان عمل کنند، دیونی را که به دیگران و به خودشان دارند ادا کنند و درس را بیاموزند». «درمانگر باید یک لوح سفید باشد. تابلوی نانوشته‌ای که بیمار بتواند احساسات، افکار و رفتارهایش را روی آن منعکس کند. آنگاه درمانگر می‌تواند این‌ها را تحلیل و بررسی کند و میدان ذهن بیمار را وسعت بخشد».

درباره نویسنده

برایان لسلی وایس روانپرشک و نویسنده آمریکایی است. تحقیقات او بر بازگشت به زندگی‌های گذشته و بقای روح بعد از مرگ متمرکز است. دکتر ویس می‌گوید یکی از بیمارانش به نام کاترین هنگامی که در حالت هیپنوتیزم بود، مطالبی دربارهٔ زندگی گذشته‌اش بیان کرد. او در آن زمان اعتقادی به زندگی‌های گذشته نداشت. اما بعد از اینکه توانست صحت تمام گفته‌های کاترین را بنا به مدارک تایید کند، به بقای روح بعد از مرگ معتقد شد. او می‌گوید که از سال ۱۹۸۰ توانسته است بیش از ۴۰۰۰ بیمار خود را به زندگی گذشته‌شان برگرداند. وایس از هیپنوتیزم برای درمان بیمارانش استفاده می‌کند. او معتقد است که بسیاری از بیماری‌ها مانند فوبیا ریشه در زندگی‌های گذشته فرد دارد.

چرا این کتاب جذاب و خواندنی است؟

این کتاب از این جهت جذاب و خواندنی است که درباره‌ی زندگی‌های یک انسان در دوره‌های مختلف است. با مرگ زندگی پایان نمی‌یابد و ما چندین دوره زندگی خواهیم کرد و در هر دوره شرایط زندگی‌مان متقاوت است و بالا پایین‌های بسیاری دارد. این نظریه، نظریه جالبی است که خواندن درمورد آن خالی از لطف نیست.

مشخصات کتاب

نام کتاب به لاتین: many masters lives نویسنده: بریان ال. وایس مترجم: زهره زاهدی

نظرات خوانندگان
 • 2/23/2021 | 11:31

  Mahdi Sadeghi

  2
  0 0
پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها