نویسنده:

اسب سفیدم یک غزل بود: گزیده اشعار ۱۳۶۶- ۱۳۹۴


NotesPages 91 صفحه
              

معرفی کتاب

کتاب اسب سفیدم یک غزل بود نوشته‌ای از گیتی خوشدل است که شامل اشعار کوتاه او از سال ۱۳۶۶ تا ۱۳۹۴ می‌شود. اشعار این کتاب که شعر نو محسوب می‌شوند، دارای موضوعات احساسی و عاشقانه‌ی زیبایی هستند. با اینکه هر شعر چند خط بیشتر ندارد و با کلماتی ساده بیان شده، مفاهیم عمیق و شیرینی را به ما می‌رساند.

معرفی کتاب

در کتاب اسب سفیدم یک غزل بود ، گیتی خوشدل با استفاده از زیبایی‌های طبیعت، به توصیف عشق می‌پردازد. این اشعار کوتاه و خوشایند، احساساتی معصومانه را با عناصر طبیعی در ذهن شما تصویرسازی می‌کنند. در دنیای زیبای خانم خوشدل با همراهی ماه، گل نیلوفر، دریای وسیع، ستاره‌های نورانی، جنگل‌های سبز و آفتاب درخشان عشق را می‌بینید.

گزیده‌هایی از این کتاب

«با لب‌هایی سرخ‌تر از انبه قصه می‌گویم چهره‌ام را به خاطر می‌آوری؟ اضطراب این خون وحشی که در رگ‌ من جاری‌ست هزاره‌هایی را که با هم زیستیم به یادت خواهد آورد.»   «چراغ‌هایت روشن است در پشت آن در بسته قلب من نشسته است. کبوتر من کجاست بگو صندوقچه‌هایم را بیاورد بگذار میراثم را قسمت کنم.»   «یاس‌ها در فضا می‌رقصند آیه می‌شوند و از دهانت بیرون می‌آیند گیسوی شعر را باز می‌کنی یاس‌های عشق را در دست‌های حنا بسته‌ام می‌کاری عروس معابد شده‌ام راهبان رازهایم را در سجاده خود پیچیده‌اند به ابرها نگاه کن پیراهنشان نمناک است با غمی آنقدر خاکستری که انگار روپوش ارمک دبستان‌ست دست‌های کوچکت را از عمل شسته‌ای و این گلوها که آواز می‌خوانند غم‌های خود را می‌سرایند هیچ‌کس تو را ندید آن‌گونه که من دیدم و به ‌گونه‌ات چسبیدم یک خال هندو شدم و چون خورشید درخشیدم.»

درباره‌ی گیتی خوشدل

گیتی خوشدل که در سال ۱۳۲۶ به دنیا آمد، یک شاعر و مترجم ایرانی است. او لیسانس ادبیات انگلیسی خود را از دانشگاه تهران دریافت کرد و تصمیم گرفت برای تحصیل در رشته‌ی جامعه‌‌شناسی به ایالات متحده برود. او این تحصیلات را رها کرد و به ایران بازگشت و به ترجمه مشغول شد. در طی سفرش به هند، خانم خوشدل به مباحث عرفان و روان‌شناسی علاقه‌مند شد و این مباحث را موضوع اشعار و ترجمه‌های خود قرار داد. او هنگامی به شهرت رسید که کتابی به نام چهار اثر فلورانس اسکاول شین را تدوین و ترجمه کرد که ترکیب چهار کتاب از فلورانس اسکاول شین است. تا به حال ۸ دفتر شعر از او منتشر شده است.

به خواندن ادامه دهید

از آثار دیگر گیتی خوشدل می‌توان به کتاب‌های عشق زیباست، با تو بازی می‌کردم ای آسمان، از جاده تو نیز زمان عبور خواهد کرد و خانه هزار نیلوفر اشاره کرد. همچنین از کتاب‌های مرتبط کتاب سفری به اعماق بی‌کرانگی از محسن محمودی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

مشخصات کتاب

نام: کتاب اسب سفیدم غزل بود نویسنده: گیتی خوشدل ژانر: شعر نو تعداد صفحات: ۹۲

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها