معرفی کتاب

کتاب اثر مرکب نوشته‌ای از دارن هاردی، روشی ساده – اما شگفت‌انگیز برای چند برابر کردن موفقیت به شما ارائه می‌کند. این کتاب یک امر مهم را برای شما شرح می‌دهد، این که تصمیم‌های شما سرنوشتتان را شکل می‌دهند. در حقیقت، این تصمیم‌های خیلی کوچک هستند که زندگی‌های ما را شکل می‌دهند. این کتاب یک برنامه‌ی مفصل و کاربردی را در اختیارتان قرار می‌دهد که شما را به موفقیت راهنمایی می‌کند. در واقع می‌توان گفت اثر مرکب ابزاری است که، وقتی با اقدام مثبت دائمی ترکیب شود، تفاوت واقعی و ماندگاری در زندگی‌ ایجاد می‌کند. اجازه دهید که این کتاب و فلسفه‌اش راهنمای شما باشد.

موضوع این کتاب در مورد چیست؟

شاید به نظر برسد که کتاب اثر مرکب عناوین ساده‌ای را مورد بررسی قرار می‌دهد، اما هنگامی که آموزه‌های آن را به کار ببرید، درآمد، زندگی و موفقیت شما هیچگاه مانند قبل نخواهد بود. در پیام ویژه‌ی آنتونی رابینز درباره‌ی این کتاب می‌خوانید: «اثر مرکب کتاب راهنمای عملیاتی است که به تو یاد می‌دهد چه‌طور صاحب سیستم بشوی، چه‌طور کنترلش کنی، چه‌طور در استفاده از آن خبره شوی، و چه‌طور آن را بر اساس نیازها و خواسته‌هایت شکل دهی. وقتی این کار را بکنی، دیگر هیچ‌ چیزی نیست که نتوانی به دست آوری یا به آن برسی. اثر مرکب بر پایه‌ی اصلی است که من در زندگی و آموزش‌های خودم استفاده کرده‌ام: این‌که تصمیم‌های تو سرنوشتت را شکل می‌دهند. آینده همان چیزی است که تو می‌سازی. تصمیم‌های کوچک هر روزه‌ات، یا تو را به آن زندگی که در آرزویش هستی می‌رسانند یا به فاجعه!» اثر مرکب، اصل درو کردن پاداش‌های عظیم از مجموعه‌ای از انتخاب‌های کوچک هوشمندانه است. با وجود اینکه این تصمیمات نتایج عظیمی را به همراه خواهند داشت، در ابتدا آنقدر مهم به نظر نمی‌رسند. این کتاب به شما نشان می‌دهد که این قدم‌های کوچک چه نقش مهمی دارند و چگونه می‌توانند شما را به موفقیت و رضایت شخصی برسانند.

نقل‌قول‌هایی از این کتاب

«از آن جایی که دستاوردهای تو حاصل انتخاب‌های لحظه به لحظه‌ات هستند، با تغییر دادن آن انتخاب‌ها، قدرتی باورنکردنی برای تغییر دادن زندگی‌ات پیدا می‌کنی. انتخاب‌هایت، قدم به قدم، روز به روز، اقدام‌های تو را شکل خواهند داد، تا زمانی که تبدیل به عادت شوند – عادت‌هایی که تمرین و تکرار آن‌ها را ماندگار و همیشگی می‌کند. باختن یک عادت است؛ همین‌طور هم بردن. بیا روی ایجاد دائمی عادت بردن در زندگی‌ات کار کنیم. عادت‌های مخرب را حذف کن، و عادت‌های مثبت موردنیاز را در خودت ایجاد کن؛ آن‌گاه می‌توانی زندگی‌ات را به هر مسیری که آرزویش را داری هدایت کنی – و به نهایت آنچه در تصورت است دست یابی. بگذار نشانت دهم چه‌طور...» «کلید کار، حواس جمع ماندن است. اگر واقعا می‌خواهی عادت خوبی را حفظ کنی، اطمینان حاصل کن که حداقل یک بار در روز به آن توجه می‌کنی؛ این‌طوری احتمال خیلی بیشتری هست که موفق بشوی. ۱. شرایط را برای موفق شدن خود مهیا کن هر عادت جدیدی باید با سبک زندگی‌ات همخوانی داشته باشد. اگر در باشگاهی ورزشی ثبت‌نام کرده‌ای که پنجاه کیلومتر با خانه‌ات فاصله دارد، مطمئن باش که تا آخرش نخواهی رفت. اگر عادت داری که شب‌ها تا دیروقت بیدار باشی، باشگاهی که ساعت ۶ عصر تعطیل می‌شود، به درد تو نخواهد خورد.»

پیشنهاد کتاب

اگر می‌خواهید آثار دیگری از دارن هاردی بخوانید، کتاب‌ ترن هوایی کارآفرینی، کتاب امسال تکرار نخواهد شد، کتاب استثنا باشید!، کتاب بهترین سال زندگی تو و کتاب دیوانگان ثروت ساز را به شما پیشنهاد می‌کنیم. از کتاب‌های دیگر در زمینه‌ی موفقیت، می‌توان به کتاب فقط این هفت کار را انجام بده و موفق شو از برایان تریسی و کتاب چگونه بخواهید چگونه برسید از استر هیکس و وین دایر را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

مشخصات کتاب اثر مرکب

نام لاتین: The compound effect نویسنده: دارن هاردی (Darren Hardy) مترجم: فرخ بافنده ژانر: موفقیت تعداد صفحات: ۲۵۶

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها