نمایش نسخه صوتی یا ویدئویی

left arrow
نویسنده:

ابرمغز


      

معرفی کتاب

كتاب ابرمغز: نيروی شگفت انگيز مغزتان را آزاد كنيد نوشته‌ی ديپاك چوپرا پزشک و نويسنده‌ی پرفروش نیویورک تایمز و و رودلف ايی تانزی استاد عصب‌شناسی دانشگاه هاروارد است. این کتاب درباره‌ی قدرت خارق العاده‌ی مغز انسان، که پدیده‌ایست سرشار از پيچيدگی و ابهام، صحبت می‌كند. چنان‌چه هنوز این کتاب را مطالعه نکرده‌اید احتمالاً جذاب بودن قلم نویسندگان آن، که تأثیر شگرفی بر متن اثر دارد و نکات کاربردی آن جهت بهبود فرآیند زندگی‌، دلایل خوبی باشند برای اینکه جذب این کتاب دوست‌داشتنی و مؤثر شوید. با ما همراه باشید تا در مورد کتاب مختصری برایتان توضیح دهیم.

معرفی کتاب ابرمغز

این کتاب در مورد عملکرد مغز و نحوه‌ی تبدیل آن به ابرمغز صحبت می‌کند. و به شما می‌گوید که تقاوت مغز نخبگان با مغز انسان‎های عادی_ برخلاف باور غلط عموم_ در ساختار مغز آنها نیست؛ بلکه در نحوه‌ی استفاده‌ی آنها از مغزشان است. هم‌چنین به شما می‌آموزد که چه‌طور از همه‌ی پتانسیل‌های مغز خود استفاده کنید. مغز دائماً در حال رشد، يادگيری و ساختن مسيرهای جديد است.  کتاب ابرمغز به شما می‌گوید که چه‌طور می‌توانید  از توانايی خارق العاده‌ی مغزتان جهت يادگيری و پيشبرد به سمت استفاده‌ی بهينه و ماكسيمم از مغز بهره گيريد و در واقع نشان می‌دهد که با افزایش خودآگاهی و تمرکز چه طور می‌توانید مغز را به جایی فراتر از تصورتان هدایت کرده و آن را تبدیل به ابرمغز کنید. پیام کلی این کتاب این است که مغز یک ماشین حساب با ظرفیت محدود نیست؛ یک عضو تپنده زنده است که قدرتش غیرقابل تخمین است و این به این معنی است که مادامی که یاد بگیرید رشد خواهد کرد و هرچه تفکر و تعمق کنید توسعه خواهد یافت؛  

گزیده‌هایی از کتاب

«برای خلق عصر طلایی مغزتان، باید از موهبتی که طبیعت به شما عطا کرده به نحوی جدید استفاده کنید. این تعداد نورون‌ها یا نوعی جادو در ماده‌ی خاکستری درون سرتان نیست که زندگی شما را پرشورتر، الهام‌بخش‌تر و موفق‌تر می‌سازد. ژن‌ها هم نفش خود را ایفا می‌کنند. ولی ژن‌های شما هم مانند سایر بخش‌های مغزتان گویا هستند. شما هر روز به توفان ناشی از آتش‌سوزی فعالیت‌های الکتریکی و شیمیایی‌ای که در محیط مغزتان رخ می‌دهد قدم می‌گذارید. شما در آنِ واحد رهبر، ابداع‌کننده، معلم و کاربرِ مغزتان هستید. به عنوان رهبر، به مغزتان دستور می‌دهید. به عنوان ابداع‌کننده، مسیرها و اتصالات جدیدی را در مغزتان ایجاد می‌کنید که تا دیروز وجود نداشتند. به عنوان معلم مهارت‌های جدید به مغزتان می‌آموزید. . به عنوان کاربر، مسئولیتِ نظم کاری مغزتان را در وضعیتی مطلوب حفظ می‌کنید. »

درباره‌ی نویسنده

نویسندگان کتاب ابرمغز، دکتر دیپاک چوپرا، نویسنده‌ی کتاب پرفروش جسم جاودان و ذهن ابدی و پروفسور رودلف تانزی یکی از کارشناسان مشهور دنیا در زمینه‌ی تحقیقات آلزایمر هستند. این دو دانشمند، دو شخصیت پیشتاز در زمینه‌ی سلامت روان هستند که برای اولین بار در این کتاب با یکدیگر همکاری داشته‌اند. آنها براساس آخرین یافته‌های علم عصب‌شناسی تصویری جدید و عملی از مغز را ارائه کرده و نشان داده‌اند چه‌طور می‌توان برای دسترسی به وضعیت مطلوب جسمانی، ذهنی و معنوی با مغز ارتباط برقرار کرد و آن را به‌کار گرفت. دیپاک چوپرا نویسنده و پزشک هندی- آمریکایی است. او یکی از بنیان‌گزاران درمان‌گری معنوی و روحانی است. دیپاک چوپرا را می‌توان یکی از موفق‌ترین نویسندگان حوزه‌ی خودشناسی و موفقیت دانست. وی پس از گذراندن دوره‌ی رزیدنتی در رشته‌ی غدد در بیمارستان نیوانگلند آمریکا به طب سنتی روی آورد. دیپاک چوپرا تا سال 2015 حدود هشتاد عنوان کتاب نوشت. که  بيش از ٦٥ کتابش عنوان پرفروش‌ترین‌های  نيويورک تايمز را از آنِ خود کرد.  او اکنون مدیر روابط علمی ذهن و تن و توانایی در مرکز بهداشت سن‌دیه‌گو است.    

خواندن این کتاب به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

کتاب ابرمغز را به هیچ‌وجه نباید از دست داد چرا که قطعاً برای همه در طول زندگی سؤالاتی در مورد نحوه‌ی عملكرد مغز پیش آمده است. این که انسان از چند درصد مغز خود استفاده می‌کند. و سوالاتی از قبيل نحوه‌ی جايگزينی سلول‌های از دست رفته‌ی مغز، چگونگی عملكرد حافظه‌ی انسان در اثر افزايش سن و از همه مهم تر این سؤال مهم كه آيا انسان واقعاً تنها از ده درصد مغز خود استفاده می‌كند يا این فقط یک باور قدیمی اشتباه است. پاسخ همه‌ی این پرسش‌ها در کتاب ابرمغز آمده است. در نتیجه خواندن این کتاب به تمام کسانی که می‌خواهند از مغرشان استفاده کنند به جای این که به آن  اجازه دهند که مغزشان آنها را به کار گیرد پیشنهاد و توصیه می‌شود.  

به خواندن ادامه دهید

برای آن دسته از دوستانی که به این کتاب علاقه‌مند بوده یا آن را در لیست کتاب‌هایی که قرار است به زودی بخوانند قرار داده‌اند باقی کتاب‌های دیپاک چوپرا را هم پیشنهاد می‌کنیم به خصوص کتاب پرفروش جسم جاودان و ذهن ابدی که بسیار در ایران مشهور و پرفروش شد. در زیر لیست تعدادی از کتاب‌های دیپاک چوپرا آورده شده است:
 • اکسیر
 • ده قانون موفقیت دیپاک چوپرا
 • بازتاب سایه
 • جاده‌ی عشق
 • چگونه خدا را بشناسیم
 • جوان‌تر بمانید، عمر طولانی تری داشته باشید
 • در شادی پایدار زیستن
 • ذهن بی‌انتها، جسم پردوام
 • هفت قانون معنوی موفقیت
 

مشخصات کتاب ابرمغز

نام لاتین کتاب: Super brain:unleashing the explosive power of your mind of maximize health,hapiness,and sppritual well-being نویسنده: دیپاک چوپرا و رودلف ایی.تانزی مترجم: مریم تقدیسی ژانر: روانشناسی تعداد صفحات: ۳۲۳  

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها