آن سوی چهره‌ها


              

معرفی کتاب

کتاب آن سوی چهره ها اثری از دکتر منصور دهستانی است که به شما کمک می‌کند خصوصیت‌ها و ویژگی‌های خود را بشناسید و مناسب‌ترین سبک زندگی و شغل را برای خود برگزینید. امروزه مسائل، مشکلات و معضل‌های فردی و اجتماعی به درجه‌ای از پیچیدگی رسیده‌اند که دیگر فکر کردن سطحی به آن‌ها و یا در پی یافتن یک راه‌حل برای پاسخ‌گویی و حال آن‌ها بودن، چاره‌ساز نیست. پس با دسترسی به شناختی عمیق‌تر از خود می‌توانید زندگی خود را بهبودی ببخشید.

معرفی کتاب

با خودشناسی و دیگرشناسی، هر فرد می‌تواند از قضاوت یا تلاش برای تغییر شخصیت خود و یا دیگران دست بردارد و به جای آن در پی فراهم کردن زمینه‌های استفاده‌ی درست و بجا از ویژگی‌های شخصیتی  برای تبدیل دنیای پیرامون خود به جای بهتر و متفاوت‌تر باشد. ما با شناخت بهتر و کامل شخصیت خود و دیگران، احترام و حمایت بیشتری برای خود و آن‌ها قائل خواهیم شد و با تشویق و ترغیب رفتارهای بجا، زمینه‌ی بروز و ظهور رفتارهای متعادل، متوازن و متناسب را در روابط انسانی فراهم خواهیم کرد. وقتی به جای داوری یا قضاوت و انتقاد از افراد، با پذیرش تفاوت‌ آن‌ها با خودمان و دیگران، امکان متفاوت بودن انسان‌ها را تجربه کنیم، حضور در فضاهای ارتباطی متفاوت و انگیزه‌بخشی را برای سختن لحظه‌هایی شاد و متعادل، در زندگی فراهم خواهیم کرد. این کتاب با نیت بازبینی ساختار شخصیت افراد بر اساس الگوی مایرز-بریجز با به اختصار MBTI طراحی و ارائه شده است. تلاش کتاب آن سوی چهره ها بر این بوده تا برای فهم و استفاده‌ی هر چه بهتر، مطالب را به شیوه‌ای خودآموز و خودگام ارائه دهد. این کتاب برای خودشناسی و خودباوری، ترقی در مسیر زندگی و بازبینی آن، مشاوره‌ی خانوادگی و سازمانی و اجتماعی، ایجاد تیم و تیم‌سازی و بهبود بخشیدن کار گروهی، رهبری و مدیریت و... برای شما کاربرد دارد.

گزیده‌هایی از این کتاب

«تیپ شخصیتی ENTJ : آنان می‌دانند که چگونه صرف‌جویانه و منطقی از منابع مالی بهره ببرند. می‌توانند زندگی راحتی را برای خودشان و خانواده‌شان فراهم کنند. در سازماندهی امور مهارت خوبی دارند. از کاری که خوب به انجام رسیده باشد بسیار تقدیر می‌کنند، و بالعکس بی‌انضباطی و تنبلی را در دیگران به هیچ وجه دوست ندارند. آن‌ها می‌دانند که چگونه شرایط کاری خوبی برای خودشان و دیگران مهیا کنند. به همان اندازه که غذایی خوش‌طعم و سالم را می‌پسندند، کالاهایی را که خوب و محکم ساخته شده باشند هم ترجیح می‌دهند. آن‌ها خواستار زندگی مرفه، سالم و تفاهم‌آمیز هستند. یکی از مشکلات آن‌ها عدم توانایی‌شان در کنترل کامل هیجاناتشان است، بدین صورت که اگر کسی از دستورالعمل‌ها و آموزش‌های آن‌ها پیروی نکند و برخلاف منطق و درکشان رفتار کند، موجبات بدخلقی آنان را فراهم می‌آورد. هنگام بدخلقی ممکن است بسیار بی‌پرده به نظر آیند.»

خواندن این کتاب به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

خودشناسی و در پی آن خودپذیری، بسترساز خودشکوفایی و رشد و بالندگی فردی است. شایسته است که هر یک از ما، پس از شناخت خود و شخصیت‌مان، بر اساس ویژگی‌های شخصیتی که از آن برخوردار هستیم رشد کنیم، و با توجه به استعداد، توانمندی و قابلیت‌ها و شایستگی‌های ‌ذاتی و اکتسابی که دارا هستیم، همسر، شغل و زمینه‌ی کار و فعالیت مورد علاقه یا مناسب خود را انتخاب کنیم. خواندن این کتاب را به همه‌ی افرادی که به دنبال پیدا کردن رازهای آن سوی چهره‌ها هستند توصیه می‌کنیم.

به خواندن ادامه دهید

در صورتی که از خواندن این کتاب‌ لذت برده‌اید و به دنبال کتاب‌های روانشناسی دیگری هستید کتاب روان‌درمانی اگزیستانسیال از اروین یالوم و هنر خوب زندگی کردن از رولف دوبلی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

مشخصات کتاب:

نام: آن سوی چهره ها نویسنده: منصور دهستانی ژانر: روانشناسی تعداد صفحات: ۱۴۴

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها