نمایش نسخه الكترونيك

left arrow
نویسنده:

آزادی

NotesPages 168 صفحه نویسنده: مارگارت اتوود timer 4 ساعت

              

معرفی کتاب

  در کتاب صوتی آزادی اثر مارگارت اتوود، قسمت‌هایی از دو حکایت «کنیز» و «تخم و ترکه‌ ساحره» را خواهیم خواند. نویسنده در این کتاب فریاد مردان و زنان آزادی‌خواه را که به شکل استعاری در زندان به سر می‌برند، تفسیر می‌کند. بخش‌هایی از این دو داستان با نام تکه‌های نیک از انتشارات پنگوئن، در این کتاب گردآوری شده‌اند. هر یک از این تکه‌ها جزئی از یک کل است که بخش‌هایی از حکایت اصلی بیان می‌کنند.

این کتاب در مورد چیست؟

مارگارت اتوود در کتاب صوتی آزادی، از انعکاس کابوس‌ آبادها و جزایر جادویی با تصویر خیالی نفس‌گیر، می‌نویسد و تصویری از مردان و زنانی که به شکل تحت‌الفظی در اسارت هستند، نمایان می‌کند. در این اثر آزادی بیان، آزادی انسان و فقدان آن محور اصلی حکایت است. با وجود ترس پشت این امر، باز هم می‌توان برای رسیدن به آزادی و حفظ آن، دست به عمل زد و این تنها در سایه امید میسر خواهد شد.  

نقل قول‌هایی از کتاب صوتی آزادی

« سینه‌سرخ در قفس امنیت بیشتری دارد: نه گربه آن را می‌خورد و نه به شیشه کوبیده می‌شود. سینه‌سرخ در قفس خوراکی‌های بسیار دارد، ولی نمی‌تواند هر جایی که دوست دارد پرواز کند. احتمالا مشکل ساکنین بهشت هم همین است: آنها محکوم به محدودیت‌هایی هستند که در گزینه‌های پروازی موجودی بالدار وجود دارد. سینه سرخ باید در طبیعت زندگی کند، همان جایی که به آن تعلق دارد. سینه‌سرخ باید «آزادی برای» داشته باشد که حالت فعال آزادی است، نه «آزادی از» که حالت منفعل آزادی است. »

درباره نویسنده:

مارگارت اتوود، که آثار وی در بیش از چهل کشور جهان منتشر شده، نویسنده بیش از هفتاد کتاب داستان، شعر و مقاله انتقادی است. مارگارت علاوه بر مجموعه داستان‌های خود، یک مجموعه تلویزیونی موفق را که در حال آماده‌سازی چهارمین فصل خود است، مدیریت می‌کند. از رمان‌های او می‌توان به چشم گربه اشاره کرد که در لیست کوتاه جایزه بوکر قرار دارد. گریس بیگانه، برنده جایزه گیلر در کانادا و جایزه برتر موندلو در ایتالیا شد. آدمکش کور، برنده جایزه بوکر 2000؛ اوریکس و کریک، لیست کوتاه جایزه بوکر 2003؛ تخم و ترکه ساحره، و داستان کنیز، که در سپتامبر سال 2019 منتشر شد. او مدتی است که در تورنتو زندگی می‌کند.  

چرا این کتاب جذاب و خواندنی است؟

آزادی زمانی است که آزادی اراده و توانایی وضع قوانین خود را داشته باشید. مارگارت اتوود هنگامی که می‌خواهد در مورد آزادی و به ویژه آزادی زنان بنویسد، نبوغی باور نکردنی از خود نمایان می‌کند. آیا می‌توانیم کاملا آزاد باشیم؟ این سوالی است که نویسنده پرسیده و بسیار با احساس به آن پاسخ داده است. این اثر یک شاهکار است و شما را از خواندن کتاب خوشنود خواهد کرد. به خصوص اگر دو کتاب مرجع را بخوانید رضایت‌بخش‌تر هم خواهد شد.  

پیشنهاد کتاب:

کتاب‌های «تخم و ترکه ساحره» و «کنیز» که نوشته مارگارت اتوود و نسخه کامل داستان هستند، برای مطالعه بیشتر پیشنهاد می‌شوند.  

مشخصات کتاب صوتی آزادی

نام لاتین کتاب: Freedom نویسنده: مارگارت اتوود Margaret Atwood مترجم: حسین کاظمی یزدی زبان اولیه کتاب: انگلیسی ژانر: داستان تعداد صفحات: 168        

نظرات خوانندگان
 • 11/23/2021 | 08:04

  Fenjerestori Mori

  3
  title
  من خیلی این کتاب رو دوست دارم
  نسخه اصلی صوتی رو چطور تهیه کنم؟
  0 0
پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها