نمایش نسخه الكترونيك

left arrow
نویسنده:

آرامش


            

معرفی کتاب

کتاب آرامش اثر تیم پارکس، مجموعه‌ای از کتاب‌های تکه‌های نیک است که به شرح گزیده‌ای از کتاب «آٰرامش را به من بیاموز» می‌پردازد. این کتاب راجب پیدا کردن آرامش در دنیای بی‌قرار امروزی است. نویسنده‌ی کتاب آرامش که عمر خود را صرف اجتناب از مذهب کرده ‌است، خود را در حال توصل به مدیتیشن بودایی می‌یابد تا بتواند به آرامش برسد. با صداقتی بی‌رحمانه و شوخ‌طبعی خشک، سفر خود از ناباوری به رسیدن به آرامش درونی بازگو می‌کند و یکی از بزرگ‌ترین اسرار دنیا مورد بحث قرار می‌دهد؛ چگونه در دنیای مدرن جان سالم به در ببریم.

موضوع این کتاب در مورد چیست؟

این کتاب تجربه‌ی مدیتیشن بودایی ویپاسانا، درد مزمن و معنویت نویسنده را بیان می‌کند. او در خانواده‌ای بسیار مذهبی به دنیا آمده بود که موجب فرار او از این مباحث در اولین فرصت ممکن شده بود. در سال‌های میانی زندگی‌اش از دردهای مزمن زیادی رنج کشید و علارغم مراجعه به بهترین دکترها و استفاده از دارو و جراحی شرایط او بهبود نیافت. تا هنگامی که کتاب دردسر در لگن نوشته‌ی دکتر وایز را پیدا کرد که مجموعه‌ای از تمرینات تنفسی پیشنهاد می‌داد. این تمرین‌های تنفسی برای او بسیار مفید بودند، اما به او نشان دادند که نیاز دارد زندگی خود را تغییر دهد. برای تقویت مهارت‌های تنفس برای آرامش، دوست قدیمی‌اش به او پیشنهاد کرد که به عزلت نشینی ویپاسانا برود؛ کاری که زندگی او را تغییر داد.

نقل قول‌هایی از این کتاب

«از آن‌جا که این مرکز خود را سازمانی غیرمذهبی و خادم بودا معرفی کرده ‌بود، استفاده از وقار عبادت‌گونه‌ی زبانی و هم‌چنین جدیت بعضی از اعترافات متعجبم کرد. در مدت اقاتمان در آن‌جا، نباید به هیچ شکلی صحبت می‌کردیم یا ارتباط برقرار می‌کردیم؛ نباید می‌کشتیم یا به هیچ موجود زنده‌ای آسیب می‌زدیم؛ نباید دزدی می‌کردیم یا از چیزی که مال ما نیست استفاده می‌کردیم؛ نباید از مسکرات یا داروهایی که در ذهن تاثیر می‌گذارند استفاده می‌کردیم.» «گفتن این‌که درد، این درد من نیست کمتر از گفتن افکار، این افکار من نیستند کارگر بود. اگر درد من نیست پس درد کیست؟ بعد از بیست دقیقه دوباره همان حس درد و سوزن سوزن شدن از قوزک پای تحت فشارم به ساق پایم زد که زیرم بود. ران‌هایم هم می‌سوختند و هم بی‌حس بودند. شانه‌های خمیده‌ام مثل یک بلوک سخت شده بودند. امشب هیچ موج گرمی از راحتی به سراغم نخواهد آمد. با عصبانیت به کارم ادامه دادم.»

درباره‌ی نویسنده

تیم پارکس در سال ۱۹۵۴ در شهر منچستر به دنیا آمد. او در لندن بزرگ شد و در کمبریج و هاروارد به تحصیل پرداخت. در سال ۱۹۸۱ به ایتالیا نقل مکان کرد و تا به امروز آن‌جا زندگی می‌کند. او تا به حال ۱۴ کتاب نوشته است که کتاب اروپا کاندید دریافت جایزه‌ی بوکر شد. علاوه بر نویسندگی در مورد علاقه‌‌های دیگرش در زمینه‌های ایتالیا، فوتبال، خواندن و پزشکی، به ترجمه‌ی چندین کتاب نیز پرداخته است.

چرا این کتاب جذاب و خواندنی است؟

کتاب آٰرامش بسیار لذت‌بخش است و با وجود کوتاهی‌اش داستان و پیام خود را به طور صادقانه، جذاب و بامزه‌ای ارائه می‌کند. نویسنده‌ی این کتاب که در ابتدا نسبت به معنویات بسیار بدبین بود. اما می‌توانید تغییرات او و کاربردی بودن روش‌های مدیتیشنی که به کار می‌برد را به وضوح ببینید. اگر می‌خواهید ذهن خود را از استرس و مشکلات امروزی رها کنید، خواندن این کتاب را از دست ندهید.

پیشنهاد کتاب

اگر از خواندن این کتاب لذت برده‌اید ممکن است بخواهید نسخه‌ی کامل آن، کتاب آٰرامش را به من بیاموز، را نیز مطالعه کنید. همچنین اگر به کتاب‌هایی در باب مدیتیشن و آرامش درونی علاقه‌مند هستید کتاب پاکسازی چاکراها از درین ویرچو را از دست ندهید.

مشخصات کتاب آرامش

نام لاتین: Calm نویسنده: Tim Parks مترجم: صبا رستگار ژانر: مدیتیشن تعداد صفحات: ۱۳۶

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها