نمایش نسخه الكترونيك

left arrow
نویسنده:

آداب کلی غذا خوردن و چیدن میز


            

معرفی کتاب

کتاب صوتی آداب کلی غذا خوردن و چیدن میز، از سری کتاب‌های آموزش آداب معاشرت پگی پست است که به شما آداب و نحوه‌ی غذا خوردن را آموزش می‌دهد. این کتاب راهنمایی‌های خوبی نیز جهت چگونه حاضر شدن سر میز غذا ارائه می‌دهد.

موضوع کتاب در مورد چیست؟

کتاب صوتی آداب کلی غذا خوردن و چیدن میز، به شما هر آنچه که باید درباره‌ی آداب صحیح غذا خوردن بدانید، آموزش می‌دهد. این کتاب مطرح می‌کند که پیش از رفتن سر میز غذا چه اصولی را باید رعایت کنیم. به عنوان مثال، دعا کردن و شکرگزاری یکی از اصول و مواردی است که قبل از خوردن غذا باید انجام شود. این کتاب همچنین، نکاتی درباره‌ی چگونگی سرو کردن غذا بیان می‌کند. و مطرح می‌کند سرو غذا در مهمانی‌های رسمی و غیررسمی چه تفاوتی دارد. نحوه قرارگیری قاشق و چنگال، نمکدان، بشقاب‌ها و غیره، روی میز غذاخوری توضیح داده شده است. کتاب آداب کلی غذا خوردن توصیه‌هایی برای چیدن میز مطرح می‌کند و تفاوت نحوه‌ی چیدن قاشق و چنگال روی میز در مهمانی‌های رسمی و غیررسمی را بیان می‌کند.

بخش‌هایی از کتاب

«پیش از رفتن سر میز، دست‌هایتان را بشویید و موهایتان را شانه بزنید. کفش و لباس مناسب بپوشید. در صورت لزوم لباس‌هایتان را عوض کنید و لباس تمیز بپوشید. کلاهتان را بردارید. تا زمانی که همه دور میز جمع نشده‌اند روی صندلی‌تان ننشینید، مگر اینکه میزبان اعلام کند. در موقعیت‌های رسمی‌تر آقایان می‌توانند پیشنهاد دهند که صندلی را برای خانمی که در سمت راستشان ایستاده نگه دارند: صندلی را از میز عقب بکشید به طوری که خانم بتواند به راحتی روی آن بنشیند. سپس در حالی که خانم صندلی را پشت میز تنظیم می‌کند پشت او را نگه دارید. این روش نمادین‌تر است، مگر اینکه فردی که به او کمک می‌کنید پیر و ضعیف باشد. در خانه به نشانه‌ی احترام اجازه دهید ابتدا مادرتان، خانم میزبان و مهمان افتخاری بنشینند.» «غذای رسمی سرو می‌شود، به این معنی که گارسون غذا را به صورت انفرادی برای هر یک از افراد سرو می‌کند. او سرو کردن را از فرد سمت راست میزبان، شروع می‌کند و دیس را در سمت چپ مهمان می‌گیرد. مهمان یا غذا برمی‌دارد و یا می‌گوید: «نه، متشکرم.» گارسون در جهت سمت راست به کار خود ادامه می‌دهد تا اینکه به میزبان می‌رسد. همچنین می‌توانید غذاها را در آشپزخانه در بشقاب مهمانان قرار دهید و برای هر یک به طور جداگانه سرو کنید. یک مهمانی غیررسمی‌تر می‌تواند شامل بوفه هم باشد. در این نوع مهمانی، مهمانان به سمت میز بوفه می‌روند و از خودشان پذیرایی می‌کنند و بعد به سمت میز غذا می‌روند.»

چرا این کتاب جذاب و شنیدنی است؟

شاید شنیده باشید که هر کاری آداب خاص خودش را دارد. کتاب صوتی آداب کلی غذا خوردن و چیدن میز، شما را با نحوه‌ی صحیح آداب غذا خوردن آشنا می‌کند. و اصولی را که هنگام چیدن میز و قراردادن وسایل غذا خوری روی آن، باید رعایت کنید به شما آموزش می‌دهد.

مشخصات کتاب آداب کلی غذا خوردن و چیدن میز

نام لاتین کتاب: General Etiquette Of Eating And Setting The Table نویسنده: پگی پست و دیگران مترجم: مریم تقدیسی ژانر: آداب اجتماعی

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها