نویسنده:

آداب مهمانی دادن


NotesPages 16 صفحه
              

معرفی کتاب

  کتاب آداب مهمانی دادن ، اثر پگی پست، یکی دیگر از مجموعه کتاب‌های آداب معاشرت است. این کتاب آداب و رسوم مهمانی دادن، تدارکات مهمانی و همچنین رفتارهای مناسب در برابر مهمانان را آموزش می‌دهد.  

معرفی کتاب

آداب معاشرت مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها است. این دستورالعمل‌ها بسیاری اوقات سنتی هستند. با این حال، آداب معاشرت در واقع یک کد رفتاری مبتنی بر متفکر و ملاحظه کار بودن است که باعث می‌شود زندگی ما به راحتی ادامه پیدا کند. تعریف تغییر نمی‌کند، اما دستورالعمل‌ها باید تغییر کنند. امیلی 75 سال پیش این را تشخیص داد. او مرتبا در کتاب‌های خود تجدید نظر می‌کرد. در واقع ما امروز بیش از هر زمان دیگری به آداب و رسوم نیاز داریم. یکی از کتاب‌های این مجموعه، آداب مهمانی دادن است. این کتاب راه‌کارهایی و آداب و رسوم برگزاری مهمانی را بیان می‌کند. به علاوه از زمان دعوت مهمانان تا پایان برگزاری مراسم، در هر زمینه‌ای به شما کمک خواهد کرد. در واقع کتاب آداب مهمانی دادن ، راهنمای گام به گام شما برای برگزاری مهمانی است.  

گزیده‌هایی از کتاب آداب مهمانی دادن

« اگر به افتخار کسی مهمانی داده‌اید، نام او را هم در دعوت‌نامه ذکر کنید. تذکراتی در مورد لباس در صورتی که رسمی یا نیمه رسمی بودن مهمانی برای مهمانان مشخص نیست می‌توانید عباراتی مانند «کراوات سیاه» یا « نیمه رسمی» یا «کاری و غیر رسمی» را به دعوت‌نامه اضافه کنید. چنین عباراتی را در دعوت‌نامه‌های دست‌نویس یا چاپی در گوشه سمت راست پایین می‌نویسند. دعوت‌های خودمان برنامه‌هایی مانند پیک‌نیک، بازی‌های دسته جمعی با توپ در پارک، کباب‌پارتی در حیاط، صبحانه-ناهار (برانچ) خودمانی با دوستان نزدیک و از این قبیل، همه برنامه‌هایی خودمانی برای تمدد اعصاب هستند که در آنها از حاشیه‌ها و قید و بندهای مهمانی‌های رسمی خبری نیست. مهمانی‌های کودکان و نوجوانان هم اغلب خودمانی برگزار می‌شوند. در مهمانی‌های غیر رسمی مهمان‌ها را به وسیله تلفن، ایمیل یا کارت‌های پستی آماده دعوت می‌کنند. اکثر مهمانی‌های خودمانی مستلزم پاسخ به دعوت از طریق تلفن یا ایمیل هستند که اغلب هر دو راه را به مهمان پیشنهاد می‌کنند.»  

در مورد نویسندگان کتاب

وقتی که امیلی پست، مادربزرگ پگی، برای اولین بار کتاب آداب معاشرت خود را در سال 1922 منتشر کرد، به سختی می‌توانست تصور کند که کتاب‌هایش این‌چنین مشهور شود و خانواده‌اش راه او را ادامه دهند. پس از مرگ امیلی در سال 1960، کار وی توسط نوه همسرش، الیزابت ال پست و از سال 1995، توسط نوه بزرگش، پگی پست، ادامه یافت. او نویسنده نسخه‌های «آداب معاشرت امیلی پست» است. پگی پست، که در شهرستان فیرفیلد زندگی می‌کند، ستون طولانی مدت «آداب و رسوم امروز» را در مجله Good Housekeeping به عهده گرفت.  

خواندن این کتاب به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

تمام کسانی را که برای مهمانی دادن به دنبال راه‌های اصولی هستند و یا در زمان مهمانی، به خصوص مهمانی‌های بزرگ دچار استرس می‌شوند، به خواندن این کتاب دعوت می‌کنیم.  

به خواندن ادامه دهید

خواندن دیگر سری کتاب‌های آداب معاشرت را به کسانی که می‌خواهند همیشه در همه کارها بهترین باشند، پیشنهاد می‌کنیم.  

مشخصات کتاب آداب مهمانی دادن

نویسنده: پگی پست Peggy Post مترجم: مریم تقدیسی زبان اولیه کتاب: انگلیسی ژانر: خودیاری تعداد صفحات: 16      

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها