نمایش نسخه الكترونيك

left arrow
نویسنده:

آداب برخورد با افراد دارای معلولیت


NotesPages 16 صفحه
              

معرفی کتاب

آداب برخورد با افراد دارای معلولیت از مجموعه کتاب های آداب معاشرت امیلی پست است که به توصیف رفتارهای درست در شرایط ذکر شده می‌پردازد. نویسنده‌های این کتاب در واقع پگی پست، آنا پست، لیزی پست و دانیل پست سنینگ می‌باشند. شاید خیلی از ما در طول زندگی روزمره‌ی خود با افرادی دارای معلولیت روبه‌رو شویم و مطمئن نباشیم که رفتار و حرف‌های ما چه تاثیری بر آن‌ها می‌گذارد؛ از این رو این کتاب از اهمیت زیادی برخوردار است.

موضوع این کتاب در مورد چیست؟

کتاب آداب برخورد با افراد دارای معلولیت به شما کمک می‌کند که هنگام معاشرت با افرادی که از هرگونه معلولیتی رنج می‌برند از رفتارهای درست پیروی کنید. این افراد نمی‌خواهند فکر کنند که ناتوان هستند، و شما نیز می‌توانید کاری کنید که در حین کمک کردن به آن‌ها ترحمی از سوی شما احساس نکنند. این کتاب به شما کمک می‌کند از کلماتی که ممکن است توهین‌آمیز یا ناخوشایند هستند اجتناب کنید و جملاتی پیشنهاد می‌کند که به افراد دارای معلولیت نشان می‌دهد برای استقلال آن فرد احترام قائل هستید اما برای کمک کردن به آن‌ها نیز در دسترس هستید. انواعی از معلولیت‌ها در این کتاب تحت پوشش قرار می‌گیرند؛ برای مثال کم‌شنوایی یا ناشنوایی، کم‌بینایی یا نابینایی، استفاده از صندلی چرخ دار، افرادی که دچار اختلالات گفتاری هستند و... .

نقل قول‌هایی از این کتاب

«افراد نابینا یا کسانی که مشکل بینایی دارند معمولا می‌دانند چطور باید کارهایشان را انجام دهند – به خصوص اگر از عصا یا سگ راهنما استفاده کنند – ولی در برخی مواقع به کمک نیاز دارند. برای مثال، اگر موقعیت خطرناک را مشاهده کردید به آن‌ها هشدار دهید: «در پیاده‌رو یک حفره باز شده. می‌خواهید شما را راهنمایی کنم؟» به جای اینکه بازوی او را بگیرید اجازه بدهید او بازوی شما را بگیرد (پشت دستتان را روی دست او قرار دهید تا بتواند بازوی شما را از بالای آرنج بگیرد) و سپس یک قدم جلوتر حرکت کنید و قبل از هر پیچ یا مانعی مکث کنید و برای او توضیح دهید. اگر فرد از عصا یا سگ راهنما استفاده می‌کند در سمت دیگر او راه بروید.»

درباره‌ی نویسنده

امیلی پست نویسنده‌ای آمریکایی بود که بیش از یک قرن است یکی از معتبرترین منابع آداب معاشرت به شمار می‌رود. در این نسخه‌ی مدرن مجموعه‌ی آداب معاشرت، نوه‌ها‌ی نوه‌ی نوه‌ی او، یعنی لیزی، آنا، پگی و دانیل راه او را ادامه می‌دهند و به کتاب‌های جدیدی در باب رفتارهای صحیح در مواقع مختلف می‌نویسند. این چهار نفر بینش جدیدی از رفتارهای مدرن ارائه می‌دهند و کتاب‌های بی‌شماری درباره‌ی فعالیت در شبکه‌های مجازی و هواپیماها و ... نوشته‌اند.

چرا این کتاب جذاب و خواندنی است؟

کتاب آداب برخورد با افراد دارای معلولیت برای معلم‌ها، پرستاران و در کل افرادی که مکان‌های عمومی کار می‌کنند ضروری است؛ هرچند افراد دیگر نیز می‌تواند در روابط اجتماعی روزانه‌ی خود از آن بهره ببرند و زندگی را برای افراد دارای معلولیت آسان‌تر کنند. به شما پیشنهاد می‌کنیم این کتاب آموزنده و کوتاه را مطالعه کنید.

پیشنهاد کتاب

کتاب‌های زیادی در باب آداب معاشرت توسط اعضای مختلف خونواده‌ی پست نوشته شده است که از آن‌ها می‌توان به آداب کلی لباس پوشیدن، آداب کلی سلام و معارفه، نکاتی درباره‌ سفر با قطار ، آداب اجتماعی روزمره، آداب معاشرت در ازدواج و کتاب جامع آداب معاشرت در محیط کار اشاره کرد.

مشخصات کتاب آداب برخورد با افراد دارای معلولیت:

نویسنده: پگی پست، آنا پست، لیزی پست و دانیل پست سنینگ مترجم: مریم تقدیسی ژانر: آموزش تعداد صفحات: ۴۲

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها